اجتماعیِتیتر یک

واکنش طالبان به اظهارات کرزی: او بخاطر خشنودی بیگانگان هر نوع آزادی را به زنان داد

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان به اظهارات حامد کرزی رئیس جمهور پیشین که به گردانندگان زن تلویزیون های کشور پیشنهاد کرده بود از پوشاندن روی شان در پرده های تلویزیون خودداری کنند، واکنش نشان داد.

این وزارت در رشته توییتی امروز (شنبه ۳۱ ثور) نوشته است حامد کرزی طی بیست سال گذشته به خاطر خشنودی بیگانگان هر گونه آزادی را برای «خواهران افغان» خواست، اما تا کنون به همسر خودش اجازه نداده براساس آنچه که می گوید در رسانه ها حاضر شود.

این وزارت افزوده که «حجاب دستور الهی برای حفظ کرامت خواهران مسلمان است.»

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین در صحبت با کریستیان امانپور خبرنگار سی ان ان گفت که پوشیدن برقع و روبند از سنت های افغانستان نیست، بلکه از خارج وارد افغانستان شده است.

وی در این مصاحبه همچنین گفت که «این نوع پوشاندن نه حجاب است و نه فرهنگ افغان ها؛ افغانستان از ۱۴۰۰ سال پیش بدین سو یک کشور عمیقا مسلمان بوده و زنان افغانستان همواره حجاب خود را رعایت کرده اند.»

او از گردانندگان زن تلویزیون ها خواست تا از فرمان وزارت امر به معروف طالبان برای پوشاندن صورت هایشان در هنگام ظاهر شدن در پرده تلویزیون ها خودداری کنند.  

کرزی گفت: «زنان گوینده خبرها نباید از این دستور اطاعت کنند و طالبان باید این تصمیم خود را لغو کنند. این به افغانستان و شهرت آن آسیب می زند.»

هفته گذشته وزارت امر به معروف و وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان به رسانه های تصویری کشور دستور داد تا گردانندگان زن رویشان را بپوشانند.

بیشتر بخوانید:

حامد کرزی: پوشیدن برقع از سنت های افغانستان نیست بلکه از بیرون وارد شده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا