برگزیده هاسیاست

واکنش صالح به محفل عیاشی برادر رئیس پیشین پاسپورت طالبان؛ مقاومت نیاز است

امرالله صالح معاون اول دولت پیشین می گوید که برادر عالم گل حقانی رئیس پیشین اداره پاسپورت طالبان پس از آن در محفل شراب خوری بازداشت شده که سردسته شبکه حقانی از دستگیری اعضای خود به حکم ملا محمد حسن آخند سرپیچی کرده است.  

گفتنی است به تازگی ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن دیده می شود نیروهای امنیتی طالبان با وارد شدن به هوتلی چندین زن و مرد از جمله «عبدالحق» برادر عالم گل حقانی رئیس پیشین اداره پاسپورت طالبان را که مصروف عیش و نوش و عیاشی هستند بازداشت می کنند.

در این ویدیو همچنین دیده می شود که یکی از نیروهای امنیتی طالبان خطاب به عبدالحق می گوید «اینجا آمده بودی و پاسپورت‌ها را جمع می کردی و هشتصد – هشتصد دالر می گرفتی.»

آقای صالح در حساب فیسبوکش در این خصوص نوشته است که براساس معلومات بدست آمده دست کم بیش از ۳۰۰ مورد شکایت از آزار مراجعین زنانه، دست اندازی به دامن ناموس مردم، تجاوز و موکول سازی اجراات بخاطر بهره گیری جنسی از مراجعین [زنان] باری پاسپورت تنها در شهر کابل صورت گرفته است.

وی می گوید آنچه در این ویدیو نشر شده بخشی از «جنایت» شبکه حقانی است و این ثبوت را جناح رقیب [جناح رقیب شبکه حقانی در درون طالبان] وقتی نشر کرد که سردسته شبکه حقانی [سراج الدین حقانی] از دستگیری اعضای خود به دستور ملا محمد حسن آخند رئیس الوزرای طالبان سرپیچی نمود.

وی در پایان مطلبش بار دیگر بر تقویت مقاومت علیه طالبان تاکید کرده است.

بیشتر بخوانید:

واعظان کاین جلوه در منبر می کنند؛ بازداشت برادر یک مقام ارشد طالبان در مهمانی مختلط

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. معاونین روسای پیشین ریاست جمهوری، وزرا،معینان، روسای ادارات مستقل، والیان و شاروالان که درطول ۲۰ سال گذشته
    هیچ دست آوردخوب ازکارهای ایشان به این وطن واین ملت نداشته اند ، اگربوطن برگردانیده میشوندخوب است ، امانباید درسمت های بلند دولتی گماشته شوند، اگرمیشودجفاو خیانت بزرگ به این وطن واین ملت محسوب میگردد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا