سیاست

واکنش صالح به خواب حسن آخند: دسترسی مردم به انترنت خواب طالبان را آشفته کرده است

امرالله صالح معاون نخست دولت سقوط کرده اشرف غنی در مطلبی به داستان خواب ملا محمد حسن آخوند رئیس الوزرای طالبان واکنش نشان داده و گفته است که دسترسی مردم به انترنت و گوگل خواب را برای سران طالبان آشفته کرده است.

آقای صالح گفته است: «گرفتن مشروعیت از خواب و رویای دروغین بخاطر تحریف اذهان و سرکوب اعتراض یکی از کهنه ترین روش های جنگ روانی استعمار کهن است.»

امرالله صالح بار دیگر به نقش پاکستان در رشد و تقویت طالبان اشاره کرده و افزوده: «کشور پاکستان که خود دست پرورده استعمار است، این روش های استعمار کهن را گاهی اوقات در افغانستان خوب تطبیق می کند؛ که یکی از همین روش ها، رویا گرایی و خواب برای تسلط استبداد و حاکمیت غیرمردمی است.»

او گفته است که «دسترسی مردم به انترنت و گوگل، بخودی خود خواب را برای سران طالبان آشفته کرده است؛ باور به اینکه پیامبر گرامی اسلام محمد مصطفی (ص) به خواب ملا حسن آخوند بیاید، توهین به شعور چهل میلیون انسان است و در تضاد مستقیم با آموزه های دینی است.»

لازم به ذکر است که روز گذشته یک فایل صوتی منتسب به ملا محمد حسن آخوند منتشر شد که در آن وی می گوید مدتی است خواب درست ندارد و پیامبر اسلام به خواب او می آید.

ملا حسن آخوند در این فایل صوتی همچنین می گوید که پیامبر اسلام از او و ملت مسلمان بخاطر بار گناهان و تفرقه و اختلافات ناراضی است.

او همچنین خطاب به سران طالبان توصیه می کند که دست از اختلافات و ظلم بردارند و به جای آن به مردم خدمت کنند.

برخی گزارش ها حاکی از وجود اختلافات شدید میان سران طالبان (اصطلاحا میان طرفداران خلیفه و امیر) است، به طوریکه ملا حسن آخوند به عنوان رئیس الوزرا از حل این اختلافات عاجز مانده است.

طرفداران طالبان به سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله طالبان عنوان «خلیفه» داده اند و «ملا هبت الله آخندزاده» رهبر عالی امارت اسلامی را «امیر» خطاب می کنند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا