سیاستِتیتر یک

واکنش رسمی پاکستان؛ طالبان امنیت مناطق مرزی را باید تامین کند

پاکستان در واکنش به رویدادهای اخیر در مناطق مرزی از حکومت سرپرست طالبان خواست تا علیه کسانی که در این مناطق دست به فعالیت های تروریستی می زنند اقدام قاطع کند.

جنگنده های پاکستانی بامداد روز گذشته مناطقی را در ولایات کنر، خوست و پکتیا بمباران کردند که در اثر آن دست کم ۵۰ غیر نظامی از بیجاشدگان وزیرستان شمالی کشته شده و صدها تن دیگر زخمی شدند.

اسلام آباد اما مدعی است که در این حملات جنگجویان تحریک طالبان پاکستان را که در مناطق مرزی در خاک افغانستان پناهگاه دارند هدف قرار داده است.

وزارت خارجه پاکستان امروز با نشر خبرنامه ای گفته است که اسلام آباد از دولت افغانستان می خواهد تا امنیت مناطق مرزی میان پاکستان و افغانستان را تامین نماید و علیه کسانی که دست به فعالیت های تروریستی می زنند اقدام قاطعی داشته باشد.

در بیانیه آمده است: «پاکستان بار دیگر فعالیت های آزادانه تروریستی از خاک افغانستان علیه پاکستان را شدیدا تقبیح می کند. این بر خلاف تلاش های ما برای صلح و ثبات مناطق مرزی میان افغانستان و پاکستان است.»

روز پنچشنبه هفته گذشته ۷ سرباز پاکستانی در حمله جنگجویان تحریک طالبان پاکستان در وزیرستان شمالی کشته شدند که اسلام آباد مدعی است این جنگجویان در خاک افغانستان پناهگاه دارند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا