اجتماعیِتیتر یک

واکنش دیده بان حقوق بشر به اعلام تعطیلی مجدد مکاتب دخترانه؛ این یک زنگ خطر جدی است

«هیدر بار» رئیس بخش زنان سازمان دیده بان حقوق بشر در واکنش به گزارش ها درباره اعلام تعطیلی مجدد مکاتب به روی دختران بالاتر از صنف ششم گفته است که تصور میشد طالبان به دنبال سازش و احترام به حقوق بشر هستند.

خانم بار در حساب توییترش امروز (چهارشنبه ۳ حمل) نوشته است «این یک زنگ خطر جدی برای چیزی که قرار است در آینده در افغانستان رخ دهد، می باشد.»

وی افزوده است که اگر طالبان اجازه بازگشایی به مکاتب دخترانه را می دادند، این طور برداشت میشد که آنها در راستای تلاش برای کسب مشروعیت، سازش و مصالحه می کنند و به حقوق بشر احترام می گذارند.  

لازم به ذکر است که امارت اسلامی طالبان پیش تر اعلام کرده بود که تمامی مکاتب به شمول دخترانه در ولایات سردسیر به روی دانش آموزان سر از امروز (چهارشنبه ۳ حمل) بازگشایی می شود.

اما وزارت معارف طالبان در یک اطلاعیه فوری امروز به مکاتب اعلام کرده که از حضور دختران بالاتر از صنف ششم مجددا جلوگیری گردد.

این در حالیست که طالبان به دنبال تلاش های خود برای کسب مشروعیت از جامعه جهانی همواره با درخواست «احترام به حقوق بشر» به شمول احترام به حقوق زنان برای کار و تحصیل مواجه شده اند.

در همین حال، شماری از مقام های ارشد طالبان به شمول ملا حسن آخند رئیس الوزرا و ۱۵ عضو کابینه اش روز گذشته وارد قندهار شدند تا در یک جلسه فوق العاده برای رفع اختلافات داخلی و راه های کسب مشروعیت گفت و گو کنند.

بیشتر بخوانید:

مکاتب دخترانه هنوز بازگشایی نشده، مجددا تعطیل اعلام شد

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا