امنیت و جرایم

واکنش تند شورای ولایتی هرات نسبت به واردات تیل بی کیفیت

چند ماه پیش شورای ولایتی هرات اعلام کرد که سه تانکر تیل/ سوخت بی کیفیت که از بندر اسلام قلعه وارد هرات شده بود متوقف شد و پس از بررسی های ریاست “مواد نفت” و “نورم استندارد” مشخص شد تیل وارد شده بی کیفیت بوده است.

کامران علیزایی رئیس شورای ولایتی هرات در یک نشست خبری عنوان کرد که تاکنون عاملین وارد کننده این سه تانکر تیل بی کیفیت مجازات نشده است.

او گفت که ریاست مواد نفت و نورم و استندرد این مقدار تیل را بی کیفیت عنوان کرده اما شرکت جیوکم که مسئول اموال وارداتی به هرات می باشد می گوید که تیل وارد شده مشکلی ندارد.

علیزایی به مقامات محلی در هرات هشدار داد در صورتی که به این موضوع رسیدگی نشود، این شورا اقدام به بستن دروازه ی شرکت مذکور خواهد کرد.

علیزایی همچنین اداره ی محلی هرات را متهم به کم کاری در این زمینه می کند.

در همین حال جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید که پس از متوقف شدن این تانکرها، پرونده ی آنان به دادستانی سپرده شده است.

او گفت که تحقیقات دادستانی این ولایت در پیوند به وارد شدن تیل بی کیفیت جریان دارد و در پایان تحقیقات اگر کسی مجرم شناخته شود، مجازات خواهد شد.

قابل ذکر است که در ماه دلو/بهمن سال گذشته شورای ولایتی هرات اسنادی را ارائه کرد که گویا سه تانکر تیل بی کیفیت توسط شرکت “جیوکم” وارد هرات شده است.

امیر علی فولادی-هرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا