برگزیده هاسیاستِتیتر یک

واکنش امرالله صالح به بیانیه ملا حسن آخند: پاکستان به طالبان فقط ماین سازی یاد داده است

امرالله صالح معاون نخست دولت سقوط کرده اشرف غنی در برگه توییترش امروز (یکشنبه ۷ قوس) نوشته است که پاکستان که تاکنون به طالبان فقط ماین و بمب سازی را یاد می داد و از آنها فقط به عنوان یک نیروی خراب کننده استفاده می کرد، حال نمی داند چطور به آنها (طالبان) بقا بدهد.

آقای صالح افزوده است که افغانستان از سال ۱۹۷۸ میلادی تاکنون همواره یک پروژه در بدل جایزه  برای ارتش پاکستان بوده است، اما هم اکنون این اولین بار است که پاکستان می خواهد مستقیما از طالبان برای خود پول بسازد.

وی همچنین در واکنش به سخنان شام گذشته (شنبه) ملا محمد حسن آخند رئیس الوزرای طالبان که برای اولین بار طی یک فایل صوتی از تلویزیون ملی منتشر گردید، گفت: «نکته کلیدی در صحبت های رئیس منتصب شده پاکستان در افغانستان، این بود که ما به شما وعده خوشبختی اقتصادی نداده ایم، و خودتان باید بروید برای گرسنگی تان دعا کنید.»

لازم به ذکر است که ملا محمد حسن آخند رئیس الوزرای طالبان شام گذشته شنبه طی یک فایل صوتی حدودا نیم ساعته برای اولین بار برای مردم افغانستان سخنرانی کرد که در این سخنرانی او اشاره کرد که طالبان وعده اقتصادی به مردم افغانستان نداده است و مردم باید از خداوند روزی را مطالبه کنند.

برای خواندن بخشی از سخنرانی ملا محمد حسن آخند وارد لینک زیر شوید:

رئیس الوزرای طالبان: امارت همه شمول‌تر از حکومت پیشین است

نوشته های مشابه

۷ دیدگاه

  1. افرین تان یکی بر دیگری متلک بگوید وبر گرده های ملت بی دفاع افغان سوار شوید .سه ماه قبل افغانستان بودم واز موجودیت گدایان شهر کابل مرکز افغانستان عزیز گریستم واکنون با بازی سیاسی دیگر باید خون گریست وبه سیاسیون خود خواه سر دفیکت شرمساری داد😂😂😂😂😂😂💔💔💔💔

  2. برای ملت افغانستان نه جمهوریت خدمت کرده و نه طالیبان خدمت میکنند ، هردو گرو نوکر بودند و هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا