امنیت و جرایم

والی هرات: میزان اختطاف ها در سال جاری کاهش یافته است

محمد آصیف رحیمی والی هرات، وضع امنیتی این ولایت را خوب توصیف می‌ کند و می ‌گوید که طی ۹ ماه اول سال گذشته خورشیدی، ۷۱ تن از شهروندان هرات به شمول ده شهروند ایرانی در قید اختطاف گران بودند، که نیروهای امنیتی توانستند ۱۴ تن را به اتهام آدم ‌ربایی آنها دست‌گیر کنند. اما در جریان ۹ ماه اول امسال، ۳۴ تن از شهروندان هرات به شمول یک شهروند ایرانی اختطاف شده که ۷۶ تن به اتهام ربودن آنها دست‌ گیر شده است.

والی هرات افزود که تاکنون تنها یک شهروند ایرانی و یک شهروند افغان در نزد اختطاف گران باقی مانده اند، اما تلاش ‌ها برای آزادی آنها ادامه دارد.

در همین حال او تایید کرد که از مجموع ۷۶ متهم، ۱۹ تن آنان از سوی دادستانی هرات محکوم به اعدام شده اند.

همچنان آقای رحیمی می‌ گوید که شمار بیشتر اختطاف‌ گران با گروه طالبان هم دست می باشند، و پس از اختطاف شهروندان کشور، آن‌ ها را در مناطق زیر نفوذ طالبان نگهداری می‌کنند و مقدار زیاد پولی را که از این راه بدست می‌آورند نیز به این گروه تحویل می‌ دهند.

آقای رحیمی که در اداره امنیت ملی هرات سخن می‌گفت، از دستاورد این نهاد امنیتی، ستایش کرد و افزود که این اداره در جریان یک ماه گذشته، ۲۸۷ میل سلاح مختلف النوع را از گروه‌های اختطاف‌ گر، افراد وابسته به گروه های تروریستی و طالبان جمع آوری کرده و به مسئولان کمیته «دایاک» تحویل داده است.

هرات، یکی از ولایت‌های حوزه غرب کشور است که میزان آمار ترور و اختطاف شهروندان در این ولایت نسبت به دیگر ولایت های حوزه غرب، همواره نگران کننده بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا