• انتشار: ۱۲ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۲۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11800
پرینت

والی نام نهاد طالبان برای هلمند با ۱۶ همراهش، به هلاکت رسیدند

مقام ها در ولایت هلمند می گویند که در نتیجه عملیات هوایی که بر مواضع گروه طالبان صورت گرفت، والی و فرمانده نام نهاد طالبان با ۱۶ همراه اش به هلاکت رسیدند.

دفترمطبوعاتی ولایت هلمند با انشار خبر نامه ای گفته است که این والی نام نهاد و فرمانده ارشد جنگی طالبان در جریان حمله های هوایی نیروهای خارجی عصر روز گذشته در قریه زرغون ولسوالی نادعلی این ولایت کشته شده است.

به نقل از بی بی سی، عمر زواک سخنگوی والی هلمند گفت که همزمان با حملات هوایی علیه مواضع طالبان در منطقه ناآرام نادعلی، عملیات زمینی هم آغاز شده که هدف از آن پس گرفتن کنترل مناطقی است که در دو روز گذشته در اثر عقب نشینی تاکتیکی نیروهای دولتی به دست طالبان افتاده است.

او تاکید کرد که با تشدید عملیات هوایی و زمینی علیه طالبان، وضعیت نبرد به نفع نیروهای دولتی تغییر کرده است و این نیروها کنترل اوضاع را به دست گرفته‌‍اند.

همچنان در خبرنامه آمده است که در جریان عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور طی دو روز گذشته بیش از ۴۹ جنگجوی طالبان کشته و زخمی شده اند.

طالبان دیروز مدعی شد که به دنبال پیشروی ستیزه‌جویان این گروه در نادعلی، ۴۶ مامور پولیس به این گروه “تسلیم” شده‌اند.

اما آقای زواک ضمن تکذیب این ادعا گفت که شماری از نیروهای پولیس در جریان نبرد با طالبان در این منطقه ناپدید شده بودند اما حالا ارتباط با آن‌ها برقرار شده و عملیات نجات آن‌ها با موفقیت به پیش می‌رود.

همزمان با تشدید درگیری ها حیات الله حیات، والی ولایت هلمند خطاب به نیروهای نظامی مستقر در این ولایت گفته بود که در جریان سرکوب  گروهای تروریستی از تلفات غیرنظامیان جلوگیری کنند.

گفته می شود در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی به شمول کماندوهای ارتش ملی در ولایت هلمند نیروهای هوایی کشور نیز سهم فعال دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.