• انتشار: 17 نوامبر 2016
  • ساعت: 23:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 15399
پرینت
رئیس پیشین شورای ولایتی فراه:

والی فراه به هر عضو این شورا بیش از ۵۰ هزار دالر آمریکایی داده تا خانم امینی رئیس شود

فرید احمد بختاور، رئیس پیشین شورای ولایتی فراه می‌ گوید محمد آصف ننگ والی فراه به هر وکیل شورای ولایتی بیش از ۵۰ هزار دالر آمریکایی داده، تا خانم امینی به عنوان رئیس جدید این شورا انتخاب شود”.

آقای بختاور در گفتگو با رها گفت که “اداره محلی و شخص والی فراه به معاون و برخی از اعضای شورای ولایتی چندین موتر زرهی داده، تا این انتخابات به سود خانم امینی رقم بخورد”.

رئیس پیشین شورای ولایتی فراه می افزاید “آصف ننگ برای افرادی که به خانم جمیله امینی در انتخابات شورای ولایتی رای داده ‌اند، اقارب شان را به بست‌های دولتی این ولایت مقرر کرده‌ است.

به گفته او “یک تن از نزدیکان یک عضو شورای ولایتی فراه به عنوان معاون آمریت امنیت فرماندهی پلیس فراه معرفی شده ‌است”.

وی می‌افزاید “افرادی که به خاطر این انتخابات به بست‌های دولتی مقرر شده‌اند از سواد و تحصیلات عالی برخوردار نیستند”.

آقای بختاور علاوه می کند “خانم امینی به هیچ وجه نمی‌ تواند رهبری شورای ولایتی فراه را اداره کند و هم اکنون اقشار گوناگون این ولایت از این وضع ناراض‌اند”.

رئیس سابق شورای ولایتی فراه تصریح کرد “یکی از علت ‌هایی که من به عنوان رئیس جدید این شورا انتخاب نشدم، بخاطر تلاش های من برای جلوگیری از فساد‌های گسترده بود که از جناب والی فراه سر می ‌زده‌ است”.

این مقام افزود که “انتخابات ریاست شورای ولایتی فراه به دست اعضای این شورا نبوده، بلکه از سوی محمد آصف ننگ والی فراه رهبری شده‌ است”.

در همین حال اما، محمد آصف ننگ والی بر حال فراه ضمن رد این خبر گفت که آقای بختاور برای دو دوره رئیس شورای ولایتی بود، اما این بار اعضای این شورا به خانم امینی رای داده ‌اند.

در همین حال خانم جمیله امینی، رئیس جدید شورای ولایتی فراه نیز می‌گوید: “انتخابات این شورا از سوی خود نمایندگان شورای ولایتی فراه بوده و هیچ مقامی در این مورد دخالتی نداشته ‌است”.

خانم امینی گفت: “آقای بختاور برای دو بار ریاست شورای ولایتی فراه را به عهده داشت و از یک ماه بدین سو اعضای این شورا مرا وادار کردند که خود را نامزد ریاست کنم”.

بانو امینی در همین حال می ‌افزاید که برنامه های زیادی را در بُعد امنیتی و انکشافی روی دست دارد، تا نگرانی‌های مردم فراه در این باره کاهش یابد.

وی اضافه نمود از این پس وضع امنیتی و پروژه‌های بزرگ عمرانی در ولایت فراه بهبود خواهد یافت.

رئیس جدید شورای ولایتی فراه تصریح می ‌کند “در انتخابات ریاست این شورا بیشترین آرا را از سوی مردان کسب کرده ‌است.

در همین حال خیر محمد نورزی، معاون شورای ولایتی فراه افزود که رئیس پیشین این شورا هیچ عملکری را نداشت که این بار به عنوان رئیس شورای ولایتی انتخاب شود.

او گفت که برای دو دوره فرید بختاور ریاست شورای ولایتی فراه را رهبری می‌کرد، ولی تغییراتی در این ولایت رو نما نشد.

همچنین امین نوروزی، روزنامه نگار و آگاه امور در غرب کشور گفت که “در انتخابات افغانستان پول نقش اول را بازی می‌کند، تا یک تن به کرسی مقام بنشیند”.

او می‌گوید “هر چند دست‌های در انتخابات شورای ولایتی فراه بازی کرده، تا یک خانم به عنوان رئیس آن شورا برگزیده شده‌است.

آقای نوروزی می‌افزاید با این وجود اگر رئیس پیشین شورای ولایتی فراه برنامه و راه کار مناسبی را ارایه می‌کرد، امکان داشت که در این انتخابات نیز برنده شود.

گفتنی است در انتخابات ریاست شورای ولایتی فراه«۲۵عقرب» فرید بختور و جمیله امینی کاندیدا شده بودند، که جمیله امینی با کسب ۵ رای به عنوان رئیس این شورا برگزیده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.