• انتشار: 19 اکتبر 2020
  • ساعت: 13:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49800
پرینت

والی فاریاب: طالبان برای به دست آوردن یک متر جا کشته می شوند

آقای فایق، روز دوشنبه (۲۸ میزان)، در تویترش نوشت از سه شب به این‌سو، جنگ‌جویان طالب برای سقوط یکی از ولسوالی‌های ولایت فاریاب، تا صبح می‌جنگند و سربازان امنیتی نیز،«جانانه» دفاع می‌کنند.

نقیب‌الله فایق، والی فاریاب، گفت رهبران طالبان، جنگ‌جویان شان را به خاطر به دست آوردن یک متر جا، به کشتن می‌دهند.

آقای فایق، روز دوشنبه (۲۸ میزان)، برگه‌ی تویترش نوشت از سه شب به این‌سو، جنگ‌جویان طالب با خیال سقوط یکی از ولسوالی‌های ولایت فاریاب، تا صبح می‌جنگند و سربازان امنیتی نیز، دفاع «جانانه» می‌کنند.

او افزود: «طالبان گروه گروه کشته شدند؛ اما از جنگ دست بردار نیستند. رهبران طالبان، جنگ‌جویان شان را به کشتن می‌‌دهند تا یک متر جای به دست بیاورند.»

به گفته‌ی آقای فایق، نام طالبان با خون گره خورده و جز کشتن و کشته شدن، چیزی دیگری را بلد نیستند.

با این حال، عبدالکریم یورش، سخن‌گوی پولیس فاریاب، به رسانه ها گفت از روز یک‌شنبه (۲۷ میزان)، به این‌سو، در نتیجه‌ی ضدحمله‌ی نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی‌های قیصار، بلچراغ و المار، ۵ تروریست طالب کشته شده اند و ۸ نفر دیگر، زخم برداشته اند.

ولایت فاریاب در شمال افغانستان، با داشتن ۱۳ ولسوالی، از ولایت‌های به شدت ناامن به شمار می‌رود و چندین ولسوالی این ولایت همین اکنون در کنترل طالبان است و یا در تهدید بسیار بالا قرار دارد.

گذشته از آن، در جریان روزهای گذشته، درگیری‌های شدیدی میان نیروهای امنیتی و تروریستان طالب، در برخی از ولسوالی‌های این ولایت، گزارش شده است.

تروریستان طالب، در حالی حملات و خشونت‌ها را افزایش داده اند که گفت‌وگوهای صلح در قطر جریان دارد. به باور مقام‌های امنیتی، گروه طالبان قصد دارد تا با گسترش جنگ، در گفت‌وگوهای صلح امتیاز بیشتری بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.