• انتشار: ۶ عقرب ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۱:۳۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50088
پرینت

والی فاریاب: جنگجویان خارجی طالبان به پهباد مجهز هستند

والی فاریاب بامداد سه‌شنبه (۶ عقرب)، در برگه‌ی تویترش نوشت: «اتباع خارجی با فکر داعشی که در صف طالبان اند، پهپادهای کشفی در اختیار دارند، این پهپادها به فاصله‌ی چندین کیلومتری پرواز کرده و در تاریکی شب، می تواند از هدف مورد نظر فیلم‌برداری کند.»

نقیب‌الله فایق، والی فاریاب، گفت جنگ‌جویان خارجی گروه طالبان، برای شناسایی اهداف مورد نظرشان، از پهپاد استفاده می‌کنند.

آقای فایق، بامداد سه‌شنبه (۶ عقرب)، در برگه‌ی تویترش نوشت: «اتباع خارجی با فکر داعشی که در صف طالبان اند، پهپادهای کشفی در اختیار دارند، این پهپادها به فاصله‌ی چندین کیلومتری پرواز کرده و در تاریکی شب، می تواند از هدف مورد نظر فیلم‌برداری کند.»

به گفته‌ی آقای فایق، جنگ‌جویان ازبکستانی در جنگ‌های ولسوالی‌های خواجه‌سبزپوش و قیصار ولایت فاریاب، از این پهپادها استفاده کرده اند.

ولایت فاریاب در شمال افغانستان، با داشتن ۱۳ ولسوالی، از ولایت‌های به شدت ناامن به شمار می‌رود و چندین ولسوالی این ولایت همین اکنون در کنترل طالبان است و یا در تهدید بسیار بالا قرار دارد.

گذشته از آن، در جریان روزهای گذشته، درگیری‌های شدیدی میان نیروهای امنیتی و تروریستان طالب، در برخی از ولسوالی‌های این ولایت، گزارش شده است.

گروه طالبان، در حالی خشونت‌ها را افزایش داده که گفت و گوهای صلح در قطر جریان دارد. به باور مقام‌های امنیتی افغانستان، گروه طالبان قصد دارد تا با گسترش جنگ، در گفت‌وگوهای صلح امتیاز بیشتری بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.