• انتشار: 26 سپتامبر 2018
  • ساعت: 23:21
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29466
پرینت

والی فاریاب برای دستگیری ملا رسول لندی جایزه تعیین کرد

منابع محلی در ولایت فاریاب گفته‌اند که والی این ولایت برای دستگیری ملا رسول خواجه که بهانه دعا نویسی به زنان تجاوز می کرد، جایزه تعیین کرده ‌است.

احمد جاوید بیدار، سخنگوی والی فاریاب گفته است که نقیب‌الله فایق، والی این ولایت برای دستگیری ملا رسول معروف به ملا لندی جایزه تعیین کرده و گفته است: “هرآنچه در توان دارم جایزه می‌دهم و حتی حاضرم موتر زیر پایم را هم به کسی بدهم که او را دستگیر‌کند.”

این روزها ویدیوهایی منتسب به ملارسول خواجه مشهور به ‘ملا لندی ‘ در شبکه‌های اجتماعی دست ‌به‌ دست می‌شوند که او را درحال تجاوز جنسی به زنانی که ظاهرا برای گرفتن تعویذ (دعا) نزد او مراجعه کرده‌‌اند نشان می‌دهد.
گفته می‌شود قربانیان ملارسول زنانی بودند که صاحب فرزند نمی‌شدند و برای درمان و حل مشکل‌شان به این ملا مراجعه کرده و تن به خواسته‌هایش می‌دادند.
سخنگوی والی فاریاب تأیید می‌کند که پس از نشر و بازتاب گسترده ویدیوهای ملارسول در شبکه‌های اجتماعی، اکنون خانم‌های قربانی در معرض تهدید خانواده‌هایشان قرار دارند.
احمد جاوید بیدار گفت: “این امکان وجود دارد که ویدیوها در دسترس خانواده‌های زنان قربانی تجاوز قرار بگیرد و با دیدن این ویدیوها، امکان عواقب بد و قتل‌های ناموسی وجود دارد.
سخنگوی والی فاریاب می‌گوید ملارسول تنها نبوده و گروهی را برای پیشبرد فعالیت‌هایش با خود داشته که به گفته او تا هنوز سه نفر از “شرکای جرمش” دستگیر شده‌اند و تلاش‌ها برای دستگیری خود او هم جریان دارد.
جاوید بیدار گفت که اسناد بدست آمده نشان می‌دهد که این مرد از حدود سه تا چهارسال بدین سو، با استفاده از تجاوز به زنان مصروف استفاده‌جویی و کلاه‌برداری بوده است.

آقای بیدار گفت: “ملارسول با سوءاستفاده از نام دین و ملا دست به این کار زده، اما یک فرد کلاه‌بردار است و به هدف اخاذی از جریان تجاوز به زنان اقدام به ظبط ویدیو می‌کرد تا آنها را مجبور به پرداخت پول کند.”
پیش از این شورای علمای ولایت فاریاب هم واکنش شدیدی نسبت به این مسئله نشان داد و مولوی غلام نبی رسولی، معاون این شورا در حضور بیش از هزار نفر خواهان اشد مجازات برای ملا رسول شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.