سیاستِتیتر یک

والی طالبان در بدخشان یک ماه می شود که ناپدید شده است

مولوی عبدالغنی فایق والی گماشته شده امارت اسلامی برای بدخشان حدود یک ماه پیش از این ولایت خارج شده و تاکنون به وظیفه اش بازنگشته است. این موضوع سبب شده تا گمانه های متفاوتی برای سرنوشت او به شمول بازداشت، برکناری و یا حتی مسایل دیگر مطرح گردد.  

براساس گزارش ها، مولوی عبدالغنی فایق حدود یک ماه پیش تصمیم گرفت که به دیدار خانواده اش در پاکستان برود، و از آن زمان تاکنون با وجود مشکلات فراوانی که در ولایت بدخشان به شمول مشکلات بودجوی وجود دارد، هنوز به وظیفه اش بازنگشته است.

خانواده آقای فایق در پاکستان زندگی می کنند.

در همین حال، برخی گزارش های تایید نشده حاکی از آنست که چندی پیش شماری از کوچی ها به دیدار وی در ولایت بدخشان رفته و با نشان دادن سند مالکیت بخشی از «مالچر شیوه» بدخشان که از سوی ظاهرشاه صادر شده بود، خود را مالکان اصلی این مالچر معرفی کرده و خواهان عودت آن شده بودند.

مولوی فایق اما در پاسخ به آنها گفته که بر بنیاد فرمان ظاهرشاه این مالچر به شما تعلق گرفته بود، اما بر بنیاد فرمان بعدتر آن از سوی برهان الدین ربانی رئیس جمهور دولت اسلامی این فرمان ملغی گردیده بود؛ بدین معنا که دیگر آنها اجازه استفاده از این مالچر را ندارند.

پس از این نشست، سران طالبان در قندهار او را به این ولایت فرا می خوانند که از آن زمان تاکنون خبری از وی نیست و به ولایت بدخشان بازنگشته است.

یک خبرنگار محلی بدخشان در این خصوص به نقل از یکی از نزدیکان مولوی عبدالغنی فایق می گوید که وی هنگام ترک بدخشان گفته بود که ممکن است از این سفر دوباره برنگردد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا