اجتماعیِتیتر یک

والی طالبان در بدخشان: تامین امنیت خبرنگاران وجیبه ایمانی من است

مولوی عبدالغنی فایق والی طالبان در بدخشان روز (چهارشنبه ۸ جدی) نخستین نشست خود را با خبرنگاران و مسئولین رسانه های محلی در این ولایت برگزار کرد و تامین امنیت خبرنگاران را از وجیبه های دینی خود عنوان نمود.

وی در این نشست، خبرنگاران را چشم و زبان یک ملت دانسته و تامین امنیت خبرنگاران را وجیبه ایمانی خود عنوان نمود.

مولوی عبدالغنی فایق همچنین در ارتباط به فعالیت بانوان در عرصه رسانه گفت که امارت اسلامی طالبان به خبرنگاران زن نیاز دارد و در چوکات شریعت اسلامی از آنان حمایت می کند.

او در عین حال از بانوان خبرنگار خواست که فعالیت های رسانه ای خود را دوباره در بدخشان آغاز نمایند.

معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در این ولایت نیز که در این نشست حضور داشت به رسانه های ولایت بدخشان گفت که با رعایت پالیسی امارت اسلامی طالبان به نشرات خود ادامه داده و این پالیسی را به گونه جدی مراعات نمایند.

گفتنی است که این نخستین نشستی بود که خبرنگاران زن نیز اشتراک نموده و مشکلات فرا راه ژورنالیستان بانو را در این ولایت با والی طالبان در بدخشان در میان گذاشتند.

«رقیبه اورانوس حمیدی» مدیر مسئول رادیو «حریم زن» در ولایت بدخشان از حکومت امارت اسلامی طالبان خواست که از خبرنگاران زن به گونه جدی حمایت کنند.

او خطاب به والی طالبان برای ولایت بدخشان گفت: «باید رسانه ما دوباره به فعالیت آغاز کند و در برنامه های آموزشی و ارتقای ظرفیت خبرنگاران برای بانوان نیز سهم فعال داده شود.»

همچنین در این نشست تعدادی از خبرنگاران این ولایت از دامن ‌گیر شدن خبرنگاران به  مشکلات اقتصادی سخن زده و از حکومت سرپرست طالبان خواستند که با هماهنگی نهادهای مربوطه به مشکلات اقتصادی آنان رسیدگی لازم کنند.

آنان از تامین امنیت خبرنگاران اظهار رضایت نموده اما تاکید کردند که مشکلات و چالش های خبرنگاران مربوط مقام ولایت است که باید به آن رسیدگی شود.

همچنین مسئولان رسانه ها خواستند که امارت اسلامی طالبان یک پالیسی مشخص برای رسانه ها تدوین کند.

این گفته ها در حالی از سوی این مقام ارشد طالبان در ولایت بدخشان مطرح می گردد که فشارها بر خبرنگاران و فعالین رسانه ای در کشور به شدت افزایش یافته است.

روز سه شنبه ۷ جدی شمار زیادی از خبرنگاران در کابل حین پوشش خبری تظاهرات زنان از سوی افراد امارت اسلامی بازداشت شده و پس از یک ساعت آزاد گردیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا