سیاست

والی طالبان در بدخشان: از محکمه صحرایی جدا خودداری کنید

مولوی عبدالغنی فایق والی طالبان برای ولایت بدخشان در محفلی به مناسبت معرفی معاون مقام ولایت، رییس دفتر و رییس سکتور خصوصی این ولایت برای افراد وابسته به گروه طالبان گفت از کار های خودسرانه، تلاشی خانه های مردم و محکمه صحرایی جدا خودداری کنند.

وی گفت، به غیر از نیروهای موظف هیچ شخص و گروهی اجازه ندارد مردم بدخشان را لت و کوب و یا هم محکمه صحرایی نمایند.

طبق گفته های او، آن عده افرادی که به چنین اعمال دست بزنند مرتکب یک جرمی شخصی شده و سخت مجازات خواهند شد.


او در ادامه سخنانش گفت امارت اسلامی طالبان بخاطر محو ظلم جهاد نموده است.


«انجنیر محمد دین خواهانی» فعال مدنی و فرهنگی بدخشان در این برنامه حمایت خود را از استقلال افغانستان اعلام کرد اما تاکید نمود که از متخصصین تحصیل یافته که وطن را ترک نکرده اند باید در چارچوب این حکومت جدید کار گرفته شود.


او این افراد را گنجینه ای از تجارب بیان نمود که در ترقی و پیشرفت کشور موثر می باشند.


همچنین شیر احمد جواد رییس امر به معروف و نهی از منکر طالبان خطاب به مسوولان حکومت امارت اسلامی طالبان در بدخشان گفت که دروازه های دفاتر خود را به روی مشکلات مردم همیشه باز نگهدارند اما مسایل امنیتی را نیز مراعات نمایند.


با این حال مولوی نثار احمد احمدی معاون مقام ولایت طالبان وظیفه دولتی را یک مسوولیت دانسته و گفت که وظیفه یک امانت است و نباید باعث تشریفات کبر و غرور برای مسوولان گردد.


قاضی خیرالله حکیمی رییس دفتر مقام ولایت بدخشان نیز گفت که در بیست سال گذشته هیچ شخصی بر اساس شایستگی و لیاقت تنظیم نشده بود ولی در امارت اسلامی تمام اشخاص بر اساس شایستگی مقرر می گردد.


او همچنین از تامین امنیت و آغاز دوباره دانشگاه ها و مکاتب به روی دانش آموزان اناث و ذکور در آینده نزدیک خبر داد.


همچنین مردم بدخشان طی سخنانی در این محفل گفتند که وظیفه یک امانت و مسوولیت است و مسوولان باید در راستای خدمتگزاری نهایت تلاش خود را انجام دهند.


در همین حال عبدالقدیر راشد رییس منابع بشری مقام ولایت طالبان برای ولایت بدخشان می گوید که بر اساس حکم ریاست الوزرای حکومت سرپرست طالبان سه تن از اعضای این گروه به گونه رسمی به بدخشان معرفی شدند.


او گفت: «بر اساس احکام ۶۱۸، ۶۱۷ و ۲۸۷ مقام عالی ریاست الوزرا نثار احمد احمدی معاون والی، خیرالله حکیمی رییس دفتر و خان الله ریگستانی به حیث رییس سکتور خصوصی مقام ولایت بدخشان معرفی گردیده و رسما به کارشان آغاز نمودند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا