• انتشار: 20 آگوست 2020
  • ساعت: 15:10
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 47452
پرینت

والی جدید بادغیس اجازه ورود نیافت

فرید اخی‌زی، عضو شورای ولایتی بادغیس گفت شماری از باشندگان و نمایند‌گان مجلس و شورای ولایتی بادغیس امروز پنج‌شنبه، سی‌ام اسد در میدان هوایی این ولایت گرد هم آمدند و مانع نشست هواپیمای حامل والی جدید این ولایت شدند.

شماری از باشند‌گان و نمایند‌گان مردم بادغیس در مجلس، مانع ورود والی جدید این ولایت شدند. آنان از فیض‌محمد میرزازاده، معاون والی این ولایت نیز خواستند بادغیس را ترک کند.

فرید اخی‌زی، عضو شورای ولایتی بادغیس گفت شماری از باشندگان و نمایند‌گان مجلس و شورای ولایتی بادغیس امروز پنج‌شنبه، سی‌ام اسد در میدان هوایی این ولایت گرد هم آمدند و مانع نشست هواپیمای حامل والی جدید این ولایت شدند.

او دلیل این کار را عدم حضور جوانان و کدرهای علمی این ولایت در بست‌های بلند حکومتی عنوان کرده است. به گفتۀ او، هیچ‌یک از کدرها و جوانان این ولایت در بست‌های بلند حکومتی حضور ندارند.

عبدالعزیز بیک، رئیس شورای ولایتی بادغیس نیز غیبت جوانان این ولایت را در بست‌های مهم حکومتی تأیید می‌کند.

شماری از باشندگان ولایت بادغیس می‌گویند، تا زمانی‌ که حکومت به خواست آنان در راستای تقرری جوانان بادغیسی در دیگر ولایت‌ها توجه نکند، اجازۀ ورود به والی جدید را نخواهند داد.

باشندگان بادغیس افزودند، در صورتی که حکومت مرکزی به اعتراض آنان توجه نکند، فرمانده امنیه، فرمانده لوا، رئیس ارکان لوا را نیز از بادغیس خارج خواهند کرد.

حدود چهار روز قبل، جنرال جمعه‌گل همت، به فرمان رئیس‌جمهوری کشور به عنوان والی جدید ولایت بادغیس مقرر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.