• انتشار: 29 ژانویه 2017
  • ساعت: 18:17
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 18130
پرینت

والی تخار: تنها طالبان در ناامنی ولسوالی درقد دست ندارد!

محمد یاسین ضیا، والی ولایت تخار، اعلام‌ کرد که ناامنی ولسوالی “درقد” در مرز افغانستان و تاجیکستان، فقط به حضور طالبان در این منطقه بر نمی‌گردد، بلکه دلیل اصلی قاچاق مواد مخدراست.

او گفت که در ولسوالی “درقد” افراد مسلح وجود دارند که مربوط به زورمندان و افراد مسلح محلی است که در نقش گروه طالبان بازی می‌کنند.

آقای ضیا گفت که در کنار این افراد زورمند، شماری از نیروهای طالبان نیز در درقد حضور دارند.

والی تخار مدعی شد که تمام ناامنی ولسوالی درقد به مافیایی مواد مخدر بر می‌گردد. مردم نیز می‌دانند که چه کسانی در پشت این قضیه هستند.

او گفت که ریشه این ناامنی به مقام‌ها در شهر طالقان مرکز ولایت تخار و کابل پایتخت بر می‌گردد.

آقای ضیا افزود که بعد از ریشه‌یابی ناامنی در ولسوالی درقد، حامیان این ناامنی مشخص شده و اکنون مردم هم این افراد را می‌شناسند و به مسئولین دولت هم اطلاع داده شده‌است.

او گفت که منتظر می‌ماند که مسئولین در زمینه چه اقدامی را انجام می‌دهند، در صورتی که آنان کاری انجام ندهند، خود فهرست عاملان این نا‌امنی را به رسانه‌ها خواهد داد.

آقای ضیا افزود که او با ترافیک گسترده مواد مخدر در ولایت تخار به کشورهای آسیایی میانه مواجه است و مدعی شد که این ولایت گذرگاه اصلی عبور مواد مخدر به خارج از افغانستان است.

او افزود که نیروهای امنیتی مستقر در این ولایت نیز به شدت محلی شده‌اند، آنان بیشتر از نهادهای دولتی، وابسته به فرماندهان مسلح محلی هستند. وقتی که اقدام به دستگیری افرادی متهم می‌کنیم آنان به این فرماندهان زنگ می‌زنند و مانع از انجام کار می‌شوند.

#BBC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.