• انتشار: ۱۹ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۰:۲۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 65337
پرینت

والی بدخشان: تحکیم امنیت اقلیت های مذهبی از اولویت های کاری ماست

«مولوی امان الدین منصور» والی طالبان برای بدخشان در ادامه سفرهای خود به مناطق مرزی سفری به ولسوالی «شغنان» داشت که در آنجا تحکیم امنیت را از اولویت های کاری حکومت طالبان عنوان کرد.

معزالدین احمدی رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان با ارسال خبرنامه ای به خبرنگار رها در بدخشان گفت که امروز (دوشنبه ۱۹ میزان) والی بدخشان طی سفری به ولسوالی مرزی شغنان مشکلات مردم این شهرستان را در بخش صحت، معارف و تامین امنیت استماع نموده و بر تامین امنیت و حفظ مال و جان اقلیت های مذهبی تاکید نمود.

در این سفر امنیت ولسوالی های مرزی بدخشان بررسی و به ارگان های محلی دستور داده شد که به گونه ای جدی مشکلات مردم را بررسی و بدون تبعیض رسیدگی نمایند.

اخیرا سفرهای والی بدخشان به مناطق مرزی این ولایت بیشتر شده است و از طرفی هم تاجیکستان همه تعداد رزمایش های نظامی اش را افزایش داده است.

در همین حال، امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان شب گذشته به دعوت رسمی شارل میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا، شهر دوشنبه را به مقصد بروکسل پایتخت بلجیوم ترک کرد تا در دیدار با آنها روی موضوع افغانستان گفتگو کند.

اخیرا تنش ها میان مقام ها در تاجیکستان و طالبان در افغانستان بالا گرفته است؛ طالبان تاجیکستان را متهم به دخالت در امور داخلی افغانستان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.