• انتشار: 13 اکتبر 2020
  • ساعت: 15:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49622
پرینت

والی بامیان: عبدالرحمان شهیدانی به طالبان پیوسته است

والی بامیان با ارسال مکتوبی به اداره مستقل ارگان های محلی مدعی شده عبدالرحمان شهیدانی نماینده پیشین مردم بامیان در ولسی جرگه به طالبان پیوسته است.

سیدانور رحمتی، والی بامیان، ادعا کرد عبدالرحمان شهیدانی، نماینده‌ی پیشین این ولایت در مجلس نمایندگان، به گروه طالبان پیوسته است.

در مکتوبی که در تاریخ ۲۰/۷/۱۳۹۹ با امضای آقای رحمتی به آدرس اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی فرستاده شده، آمده است: «قرار معلومات اولیه، محترم عبدالرحمان شهیدانی، وکیل اسبق ولسی جرگه، به گروه طالبان پیوسته و به قطر سفر نموده است، اما در زمینه، ارگان‌های امنیتی موضوع را بررسی کرده و در اسرع وقت اطمینان دهد. موضوع جهت آگاهی به مقام محترم ارسال است.»

با این حال، لطیف عظیمی، سخن‌گوی والی بامیان، در گفت‌وگو با رسانه ها، درستی این مکتوب را تایید کرد.

به گفته‌ی آقای عظیمی، اطلاعات ابتدایی، نشان می‌دهد که عبدالرحمان شهیدانی، به گروه طالبان پیوسته است.

او می‌افزاید: «تا اکنون، به گونه‌ی دقیق مشخص نیست که آقای شهیدانی به طالبان پیوسته و یا خیر! این مکتوب، تنها بر اساس اطلاعات ابتدایی صادر شده است. والی بامیان، از اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی و نهادهای امنیتی، خواسته تا اطلاعات بیشتری در این مورد جمع‌آوری کنند.»

از سویی هم، عبدالرحمان شهیدانی، عضو پیشین مجلس نمایندگان، در گفت‌وگو با رسانه ها، این ادعا را رد کرده و می‌گوید که در حال حاضر، در قطر نیست و در دبی به سر می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.