• انتشار: 4 نوامبر 2015
  • ساعت: 08:46
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 4030
پرینت

والی بامیان به ورزشکاران مدال آور یک نمره زمین می دهد

محمد طاهر زهیر والی بامیان اعلام کرده است که پس از این به هر ورزشکار بامیانی که بتواند از مسابقات ملی و بین المللی مدال طلا کسب کند، یک نمره زمین برای اعمار خانه رهایشی می دهد.

آقای زهیر در محفلی که برای تقدیر از درخشش ورزشکاران بامیانی در مسابقات انتخابی تیم ملی وی وینام کشور برگزار شده بود گفت که تلاش های ورزشکاران بامیانی قابل تقدیر است.

او افزود، در صورتی که این ورزشکاران بتوانند با شرکت در مسابقات ملی و بین المللی در رشته های مختلف ورزشی مدال طلا کسب کنند، اداره محلی بامیان یک نمره زمین رهایشی به آنان خواهد داد.

نخستین دور مسابقات انتخابی تیم ملی وی وینام کشور با حضور بیش از ۱۲۰ ورزشکار از ۱۵ ولایت در جمینازیوم تربیت بدنی و سپورت در بیست و ششم ماه گذشته برگزار شد.

شماری از ورزشکاران بامیانی که تحت سرپرستی خداداد احمدی، نماینده فدراسیون وی وینام ، کونگ فوتوآ و مسئول کلپ ورزشی عقاب در بامیان در این مسابقات اشتراک کرده بودند، موفق به کسب یک مدال طلا، دو نقره و سه برنز شدند.

از میان این ورزشکاران محمدموسی توانست با کسب مدال طلا، عنوان قهرمانی این دور از مسابقات در وزن ۵۵ کیلوگرام را از آن خود کند.

والی بامیان در محفل تقدیر از ورزشکاران به این ورزشکار و استادش خداداد احمدی یک نمره زمین در شهرک جدید این ولایت اهدا کرد.

بامیان در مرکز کشور از ولایت هایی است که در چند سال گذشته رشته های مختلفی ورزشی در آن رشد چشمگیری داشته اند.

ورزشهای رزمی چون کونگ فو توآ، تکواندو، ووشو، اسکی، اسکیت روی یخ، فوتبال، والیبال و بایسکل رانی از ورزش هایی اند که در مدت کمی توانسته شمار زیادی از جوانان بامیانی را به خود جذب کند.

با آنکه ورزشکاران این ولایت امکانات بسیار کمی در اختیار دارند، بازهم تا کنون توانسته اند در مسابقات ملی و بین المللی خوب بدرخشند.

جوانان ورزشکار بامیانی از حکومت خواستند تا برای فراهم سازی امکانات ورزشی برای جوانان در این ولایت، تلاش کند.

آنان همچنین گفتند، در صورتی که ورزش در تمام کشور رشد کند و امکانات بهتری در دسترس ورزشکاران قرار گیرد، خشونت ها و آمار جوانانی که به اعتیاد رو می آورند نیز کاهش خواهند یافت.

با این حال والی بامیان گفته است که اداره محلی پس از این از ورزش حمایت و تا حد امکان تلاش می کند تا تسهیلات و امکانات مورد نیاز ورزشکاران در این ولایت را فراهم کند.

زمان احمدی- بامیان

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.