• انتشار: 16 اکتبر 2016
  • ساعت: 18:49
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14424
پرینت
شورای ولایتی فراه:

هیچ یک از ولسوالی های فراه در کنترول نیروهای امنیتی نیست و مردم در حال ترک ولایت هستند

مقامات محلی در ولایت فراه می گویند که هیچ یک از ولسوالی های این ولایت در کنترول نیروهای امنیتی قرار ندارد، و مردم این ولایت در حال ترک ولایت هستند.

خانم جمیله امینی عضو شورای ولایتی ولایت فراه می گوید که اوضاع امنیتی در این ولایت مناسب نیست، و هم اکنون مردم این ولایت در حال ترک آن هستند.

به گفته خانم امینی، هیچ یک از ولسوالی های ولایت فراه در کنترول نیروهای امنیتی نمی باشد، و نیروهای امنیتی تنها چند سرک مقابل ساختمان اداری ولایت را در کنترول دارند.

در همین حال فرید بختاور رئیس شورای ولایتی فراه ضمن تایید گفته های خانم امینی افزود که وضعیت موجود این ولایت به نسبت گذشته بدتر شده‌ است.

آقای بختاور گفت بیشتر جغرافیای ولایت فراه در دست طالبان مسلح می باشد و این گروه تمام قدرت شان را بکار گرفته اند تا ولایت را تحت تصرف خود بگیرند.

رئیس شورای ولایتی فراه علاوه کرد که درگیری‌ ها در حال حاضر در حومه و مرکز این ولایت جریان دارد.

این در حالیست که اقبال باهر سخنگوی قومندانی امنیه ولایت فراه این گفته های مقامات شورای ولایتی را رد می کند و می گوید وضعیت این ولایت در حال بهبودی است و نیروهای امنیتی آمادگی ویژه را دارا می ‌باشند.

آقای باهر تاکید کرد که هیچ یک از ولسوالی های ولایت فراه به طور کامل در تصرف شورشیان طالبان قرار ندارد، و از سویی هم، نیروهای امنیتی عملیات های گسترده ای را برای پاکسازی و سرکوبی این شورشیان راه اندازی کرده اند.

سخنگوی پولیس فراه گفت که رهبری جنگ های ولایت فراه را ملا محمد داوود مزمل به عهده دارد.

وی همچنین گفت که شورشیان طالبانی که هم اکنون در این ولایت در حال نبرد با نیروهای امنیتی هستند از ولسوالی شیندند ولایت هرات، و ولایت های هلمند و نیمروز و کندهار وارد شده اند.

در همین حال ناصر مهری سخنگوی والی فراه نیز می ‌گوید تلاش‌ های نیروهای امنیتی در حال اجرا می‌باشد، تا وضع فعلی این ولایت به حالت عادی برگردد.

ولایت فراه از ناامن ترین ولایت‌های غربی افغانستان می‌ باشد که همواره گروه طالبان فعالیت‌ و نفوذ گسترده در آن داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.