سیاستِتیتر یک

هیچ کس نباید با افزایش خشونت به دنبال امتیاز سیاسی باشد

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، خشونت‌های اخیر در افغانستان را محکوم کرد و گفت هیچ کسی نباید با افزایش خشونت، در تلاش کسب امتیاز سیاسی باشد.

آقای عبدالله، روز چهارشنبه (۲۱ عقرب)، در دیدار با عبدالعزیز کاملوف، وزیر خارجه‌ی ازبیکستان، گفت فرصت استثنایی‌ای برای دست‌یافتن به صلح در افغانستان فراهم شده است.

او از گروه طالبان خواست با استفاده از این فرصت، برای دست‌یافتن به صلح تلاش کند.

آقای عبدالله گفت: «صلح در افغانستان به معنای صلح و ثبات در منطقه و در آسیای میانه است. نقش ازبکستان به عنوان همسایه افغانستان در تلاش‌های صلح مهم است. صلح در افغانستان می‌تواند ما را در تامین امنیت منطقه، مبارزه با دهشت‌افگنی، افراط ‌گرایی و توسعه‌ی اقتصادی کمک کند.»

از سویی هم، وزیر خارجه‌ی ازبکستان، گفت صلح در افغانستان به معنای صلح در کل منطقه است و این کشور از تلاش‌های صلح و گفت‌وگوهای دوحه حمایت می‌کند.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، روز گذشته در راس هیئت عالی‌رتبه‌ی دولتی به ازبکستان رفت. آقای عبدالله در این سفر، با رییس‌جمهور، معاون نخست‌وزیر، وزیر خارجه، رییس بورد اسلامی، رییس کمیسیون امور دینی جمهوری ازبکستان و شمار دیگری از مقام‌های بلندرتبه این کشور دیدار می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا