• انتشار: 3 اکتبر 2019
  • ساعت: 11:06
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38348
پرینت
غنی:

هیچ شکایتی از نیروهای امنیتی و دفاعی در روز انتخابات نشده/نیروهای امنیتی باید تقدیر شوند

رییس‌جمهور غنی می‌گوید در روز انتخابات هیچ شکایتی از عملکرد نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به ثبت نرسیده و آنان باید مورد تقدیر قرار گیرند.

محمد اشرف غنی شام گذشته(چهارشنبه، ۱۰میزان) در نشست سرقوماندانی اعلی قوای مسلح کشور گفت هماهنگی میان نهادهای امنیتی و دفاعی در روز انتخابات بی سابقه بود و ۷۵ هزار تن از قوای مسلح در تامین امنیت انتخابات بی‌طرفانه انجام وظیفه نمودند.

وی افزود: “کسانی که در روز انتخابات به شهادت رسیدند، شهدای جمهوریت و مردم سالاری اند و دولت مسئولیت مواظبت و توجه به خانواده‌های آنان را دارد.”

در این جلسه همچنان مسوولین ارگان‌های امنیتی و دفاعی پلان امنیتی ولایات شمال شرق را ارایه کرده روی وضعیت عمومی امنیتی ولایت تخار بحث کردند و در مورد دفع حملا ت طالبان در این ولایت هدایت داده شد.

رییس‌جمهور غنی تاکید کرد برنامه‌های امنیتی در ولایت‌های بغلان، تخار و قندز باید عملی شود و نیز در زمینه خنثی نمودن تهدیدات طالبان و برقراری امنیت در این ولایت‌ها، توجه جدی صورت گیرد.

در جلسه سرقومندانی اعلی نیروهای مسلح در حالی روی وضعیت امنیتی ولایت تخار گفتگو شده که معاونین وزارت‌های دفاع و داخله در روزهای گذشته به این ولایت سفر کرده و رهبری عملیات علیه طالبان را بر عهده دارند.

گروه طالبان چندی قبل حملات گسترده‌ای را بر شهر تالقان، مرکز ولایت تخار انجام داد، اما روز گذشته وزارت دفاع اعلام کرد حومه‌های شهر تالقان از وجود شورشیان طالب پاکسازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.