• انتشار: 5 آوریل 2016
  • ساعت: 12:38
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8606
پرینت
ولسوال پشتون زرغون:

“هیچ شورشی مسلح در ولسوالی پشتون زرغون هرات حضور ندارد”

مقامات محلی ولسوالی پشتون زرغون ولایت هرات اطمینان می دهند که هیچ یک از گروه های شورشی در این ولسوالی حضور فیزیکی ندارند.

این مقامات محلی ولایت هرات می گویند یکی از دلیل هایی که شورشیان مسلح در ولسوالی پشتون زرغون حضور فیزیکی ندارند، این بوده که مردم از موجودیت شان در ولسوالی پشتون زرغون “بی‌زار” هستند.

حاجی نثار احمد پوپل ولسوال پشتون زرغون ولایت هرات در گفتگوی اختصاصی به خبرگزاری رها می گوید از ۱۵ ولسوالی این ولایت می تواند گفت که امن ترین ولسوالی ولایت هرات، ولسوالی پشتون زرغون می باشد.

او گفت که نیروهای امنیتی و به ویژه پلیس محلی این ولسوالی تلاش های زیادی را انجام می دهد تا ولسوالی پشتون زرغون از امنیت بالایی برخوردار باشد.

ولسوال پشتون زرغون هرات می افزاید پلیس محلی این ولسوالی هیچ “سازشی” با گروه های شورشی ندارد که این وضع موجب آن شده تا امنیت در ولسوالی پشتون زرغون هرات رو نما شود.

وی علاوه می کند تاکنون هیچ گزارشی به ثبت نرسیده که طالبان مسلح در این ولسوالی حضور فیزیکی داشته باشند، اگر نیز دیده شوند آن هم از طرف شب در مناطق دور دست این ولسوالی خواهد بود.

این حرف ها در حالی مطرح می شود که درگیری های خونینی چندی پیش در ولسوالی شیندند ولایت هرات جریان داشت.

برخی زمزمه ها نیز مبنی بر اینکه قرار است در تابستان سال ۹۵ چندین ولایت و ولسوالی به تصرف مخالفان مسلح دولت قرار بگیرد وجود دارد.

امیرعلی فولادی- هرات

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.