• انتشار: 31 آگوست 2017
  • ساعت: 09:57
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23917
پرینت

هیجده تن در هفته گذشته به اتهام قاچاق دستگیر شدند

نهادهای امنیتی ۱۸ تن را در پیوند به ۱۵ قضیه جرایم مسکرات و مواد مخدر از ولایات مختلف کشور طی هفته گذشته بازداشت و آنان را به مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و  مواد مخدر فرستاده است.

افراد دستگیر شده از ولایت های،کابل، بلخ، بدخشان، ننگرهار، سمنگان، ارزگان و فاریاب حین حمل و نقل مواد مخدر و مشروبات الکولی دستگیر شده اند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر با نشر خبرنامه ای گفته است که از میان ۱۸ تن مظنون به جرایم مسکرات و مواد مخدر ۵ تن آن از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی که ۲،۵۱۸ کیلوگرام مواد مخدر از نوع هیرویین را بطور جداگانه در بطن شان جاسازی و به کشور هندوستان(دهلی) انتقال می‌دادند دستگیر شده اند.

به نقل از خبرنامه این مرکز، بطورمجموعی از نزد بازداشت شدگان بیش از ۵ کیلوگرام هیروئین، بیش از ۲۶۳ کیلوگرام تریاک،۲۶۶ کیلوگرام چرس، ۱۱۲۷ لیتر مشروبات الکولی، ۱۹ سیت تیلفون همراه و۶ عراده واسطه نقلیه مختلف النوع بدست آمده است.

همچنین مدیریت عمومی تدقیق بررسی و لابرتوار پولیس این مرکز پس از بررسی های ابتدایی در فاصله ۷۲ ساعت، تمامی مظنونین را با دوسیه های نسبتی شان غرض تحقیقات بیشتر به ریاست عمومی دادستانی اختصاصی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر محول کرده است.

این درحالیست که در جریان ماه اسد سال ۱۳۹۶ جمعاً ۶۰ قضیه به مظنونیت ۶۹ تن به شمول یک شهروند ایرانی مظنون به جرایم مسکرات و مواد مخدر از سراسر کشور به مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر مواصلت ورزیده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.