• انتشار: 2 سپتامبر 2020
  • ساعت: 11:41
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48019
پرینت
اگر روند آزادی زندانیان طالبان امروز تکمیل شود

هیات مذاکره کننده حکومت فردا به قطر می رود

بر اساس گفته‌های خوزون، تمامی آمادگی ها جهت سفر هیات مذاکره کننده به قطر گرفته شده و آنان منتظر تکمیلی روند رهایی زوندانیان‌ می باشند.

سخنگوی شورای مصالحه‌ی ملی می‌گوید هیات مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان پس از تکمیل شدن روند آزاد سازی زندانیان عازم قطر می‌شود.

فریدون خوزون، سخنگوی شورای عالی مصالحه ملی گفت قرار است روند آزاد سازی زندانیان امروز (چهارشنبه، ۱۲ سنبله) تکمیل شود.

سخنگوی شورای مصالحه ملی افزود، در صورتی که پروسه آزادی زندانیان تا پایان روز تکمیل شود هیات مذاکره کننده حکومت امشب یا فراد عازم دوحه خواهد شد.

بر اساس گفته‌های خوزون، تمامی آمادگی ها جهت سفر هیات مذاکره کننده به قطر گرفته شده و آنان منتظر تکمیلی روند رهایی زوندانیان‌ می باشند.

بر اساس گزارش‌ها طی دو روز اخیر از میان ۳۲۰ زندانی باقی‌مانده طالبان نزد حکومت ۲۰۰ تن آنان آزاد شده و قرار است ۱۲۰ تن دیگر امروز آزاد شوند.

همزمان با این، سخن‌گوی وزارت دولت در امور صلح می‌گوید تمامی موانع و بهانه‌ها با تلاش‌های دوام‌دار دولت افغانستان از سر راه روند صلح برداشته شده و اکنون حکومت افغانستان و طالبان در نزدیک‌ترین فاصله‌ی زمانی آغاز مذاکرات مستقیم قرار دارند.

شورای عالی مصالحۀ ملی در حالی از پایان زودهنگام روند تبادلۀ زندانیان خبر می‌دهد که دو روز پیش صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری گفته است، تا زمانی که اسیران نیروهای امنیتی از سوی طالبان رها نشوند، حکومت ۳۲۰ زندانی باقی‌ماندۀ طالبان را رها نخواهد کرد.

آقای صدیقی همچنان افزوده است رأی‌زنی‌ها با کشورهایی که مخالف رهایی شماری از زندانیان طالبان هستند آغاز شده و و امیدواری‌های وجود دارند که هرچه زودتر به نتیجه برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.