سیاست

هیات طالبان در قطر با سفرای ۱۶ کشور غربی دیدار کرد

وزارت خارجه امارت اسلامی می گوید که هیات طالبان در قطر به ریاست امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه روز چهارشنبه (۲۷ دلو) با سفیران ۱۶ کشور غربی دیدار کرد.

براساس خبرنامه وزارت خارجه طالبان، در این نشست شرکت کنندگان در خصوص وضعیت بشری در افغانستان، حقوق بشر، کمک های بشردوستانه، روابط سیاسی، امور تعلیمی و اجتماعی، معاشات معلمین و برخی تحولات مثبت گفت و گو کردند.

خبرنامه علاوه کرده است که هیات طالبان و سفیران کشورهای غربی وعده سپردند که تلاش های جدی شان را برای بهبود همه جانبه وضعیت مردم افغانستان به خرج دهند.

سفیران کشورهای غربی همچنین گفتند که جامعه جهانی آماده است تا گام های موثری در بخش کمک های بشردوستانه برای افغانستان بردارد.

وزارت خارجه طالبان افزوده که امیرخان متقی در این نشست همچنین به نگرانی های امنیتی برخی کشورها از جانب افغانستان اشاره کرده و گفته است که امارت اسلامی وعده می سپارد از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری تهدیدی صورت نگیرد.

امیرخان متقی سپس به موضوع دارایی های منجمد شده افغانستان اشاره کرده و گفته است که مصرف پول افغانستان تحت عنوان غرامت و یا کمک های بشردوستانه قابل قبول نیست.

در همین حال، «جان جانسون» کاردار سفارت امریکا در افغانستان که در این نشست حضور داشت، گفت که از صحبت های جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده درباره تصمیم برای دارایی های افغانستان برداشت غلط صورت گرفته است.

گفتنی است که هیات از طالبان به ریاست امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی روز ۲۴ دلو به دوحه پایتخت قطر سفر کرد تا با مقام های کشورهای حوزه خلیج فارس و نمایندگان کشورهای غربی دیدار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا