• انتشار: ۲۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۵۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 67897
پرینت

هیات طالبان با نخست وزیر پاکستان دیدار کرد؛ عمران خان: دولت طالبان باید با جامعه جهانی تعامل داشته باشد

عمران خان تاکید کرد مبارزه قاطع با تروریزم، امنیت، احترام به حقوق تمامی افغانستانی ها و تشکیل یک دولت همه شمول به طور حتم به صلح و ثبات در افغانستان کمک می کند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان در دیدار با هیات امارت اسلامی به رهبر امیرخان متقی وزیر امور خارجه امارت اسلامی طالبان تاکید کرد دولت موقت طالبان باید با جامعه جهانی تعامل داشته باشد.

عمران خان همچنین تاکید کرد درخواست امارت اسلامی برای اجازه دادن به انتقال گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق پاکستان را بررسی می کند.

دفتر نخست وزیر پاکستان در اعلامیه ای تاکید کرد امیرخان متقی که برای یک سفر سه روزه در پاکستان به سر می برد از سوی وزرای مالیه و صنعت و معدن امارت اسلامی همراهی می شود.

عمران خان در این دیدار افزود اسلام آباد به افغانستانی ها کمک می کند به مشکلاتی از سوی کشورهای همسایه بر آنها تحمیل شده غلبه کنند.

وی بر اهمیت یک افغانستان متحد، پیوسته، مستقل، مرفه و صلح آمیز برای پاکستان و منطقه تاکید ورزید.  

عمران خان تاکید کرد مبارزه قاطع با تروریزم، امنیت، احترام به حقوق تمامی افغانستانی ها و تشکیل یک دولت همه شمول به طور حتم به صلح و ثبات در افغانستان کمک می کند.

نخست وزیر پاکستان ابراز امیدواری نمود دولت سرپرست امارت اسلامی تعامل لازم با جمعه جهانی را داشته باشد و اقدامات لازم برای رفع چالش های کنونی را انجام دهد.

وی تاکید کرد پاکستان خواستار فراهم سازی شرایط فوری برای ارسال کمک های انسانی به افغانستان می باشد.

عمران خان گفت:«دارایی های بلوکه شده افغانستان باید آزاد شود تا از فروپاشی اقتصادی در افغانستان جلوگیری گردد.»

در بخش همکاری های دوجانبه وی از حمایت کامل پاکستان از مردم افغانستان به ویژه در فصل زمستان پیشرو خبر داد.

عمران خان افزود علاوه بر کمک های قبلی پاکستان اقلام غذایی مورد نیاز شامل گندم و برنج و کمک های بهداشتی و درمانی فوری را به افغانستان ارسال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.