سیاست

هیات طالبان با شماری از مسئولین ادارات ملکی و تعلیمی قطر دیدار کرد

وزارت خارجه امارت اسلامی می گوید که هیات طالبان در قطر به ریاست امیرخان متقی شام گذشته (سه شنبه ۲۶ دلو) در نشستی با مسئولین شماری از ادارات ملکی و تعلیمی آن کشور دیدار کرد.

وزارت خارجه امارت اسلامی در بیانیه ای گفته است که در این نشست روی وضعیت بشری در افغانستان، تحصیلات عالی، ارتقای ظرفیت، کمک های بشردوستانه و اعطای بورسیه های تحصیلی به محصلان افغانستان گفت و گو صورت گرفت.

براساس بیانیه، مقام های قطری وعده سپردند که در بخش های مختلف به شمول ایجاد فرصت های تدریسی برای آموزش محصلین افغانستان، و ارسال کمک های بشردوستانه از طریق جمعیت هلال احمر قطری و بنیاد خیریه قطری با افغانستان کمک و همکاری کنند.

بیانیه علاوه کرده است که نمایندگان طالبان نیز در این نشست از مقام های قطری خواهان سرمایه گذاری در افغانستان و بازاریابی و انتقال میوه های خشک افغانستان در بازارهای جهانی شدند.

گفتنی است که شماری از وزرا و معاونان طالبان به ریاست امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی در تاریخ ۲۴ دلو برای ملاقات و گفت و گو با نمایندگان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و نمایندگان اتحادیه اروپا به قطر مسافرت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا