• انتشار: 1 آگوست 2017
  • ساعت: 13:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 23104
پرینت

هیات آمریکایی برای گفتگو با پاکستان درباره افغانستان فردا به اسلام آباد می رود

یک هیات آمریکایی برای گفتگو با مقامات پاکستانی در خصوص چشم انداز این کشور برای توسعه وضعیت منطقه جنوب آسیا و بخصوص افغانستان فردا (چهارشنبه) وارد اسلام آباد می گردد.

یک هیات آمریکایی به رهبری دستیار وزیر خارجه آمریکا برای منطقه جنوب و مرکز آسیا و «الیس ولز» نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان برای گفتگو با مقامات پاکستانی در خصوص چشم انداز این کشور برای توسعه دهی وضعیت منطقه جنوب آسیا و بخصوص افغانستان، فردا (چهارشنبه) وارد اسلام آباد می شود.

گفته می شود که این دیدار شاید برای تحکیم استراتژی جدید ترامپ برای منطقه باشد که قرار است در روزهای آینده از سوی او مطرح گردد.

گرچه روز گذشته خبرهایی نیز از درون کاخ سفید درز کرد که شاید استراتژی جدید آمریکا خروج نظامی کامل از افغانستان باشد و دونالد ترامپ این گزینه را نیز بررسی می کند.

از آنجایی که پاکستان هم اکنون در وضعیت انتقال قدرت قرار دارد، احتمالا این هیات آمریکایی با «مقامات نظامی» پاکستان دیدار و گفتگو می کند.

نواز شریف نخست وزیر پاکستان جمعه هفته پیش از سوی دادگاه عالی این کشور بخاطر فساد مالی سلب صلاحیت شد و کابینه او نیز منحل گردید.

لازم به ذکر است که پنتاگون ماه گذشته اعلام کرد که در بودجه دفاعی اش کمک ۵۰ میلیون دالری به پاکستان را منظور نکرده است، زیرا جمیز ماتیس وزیر دفاع آمریکا باور بر این دارد که پاکستان اقدام لازم کافی علیه طالبان افغانستان و شبکه حقانی انجام نمی دهد.

با این حال، مقامات نظامی آمریکا می گویند با وجود اینکه بودجه کمکی آمریکا به پاکستان مسدود شده است، هنگام صحبت درباره افغانستان، پاکستان را همچنان به عنوان یک بخش کلیدی در سیاست دفاعی خود می بینند.

قرار است هیات آمریکایی بعد از این سفر به کابل و دهلی نو نیز سفر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.