• انتشار: ۱۱ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۰۶
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 64560
پرینت

هیاتی از وزارت مالیه جهت بررسی مشکلات فابریکات شهرک صنعتی وارد هرات شد

معین وزارت مالیه به سرپرستی هدایت الله بدری در راس یک هیات وارد ولایت هرات شد تا مشکلات فابریکه های شهرک صنعتی این ولایت را بررسی کنند.

مقام های اداره محلی هرات به همراه معین وزارت مالیه طالبان، رئیس اتاق صنایع و معادن و برخی از فابریکه داران امروز (یکشنبه ۱۱ میزان) از شهرک صنعتی هرات بازدید کردند و به بررسی مشکلات این فابریکه داران پرداختند.

حمیدالله خادم رئیس اتاق صنایع و معاون ضمن معرفی بخش‌هایی از شهرک صنعتی، مشکلات سرمایه ‌گذاران به ویژه مشکل گمرکات را با معاون والی هرات و معین وزارت مالیه شریک ساخت.

آقای خادم همچنان بر جلوگیری از واردات کالای مشابه به تولیدات داخلی تاکید نموده، از مسئولین دولتی خواست تا از تولیدات داخلی استفاده کنند.

در همین حال مولوی شیراحمد عمار مهاجر،‌ معاون والی هرات حمایت همه‌ جانبه اداره محلی را از صنعت‌کاران و تولیدات داخلی اعلام کرد.

او همچنان افزود که پس از این در مصارف ادارات دولتی از تولیدات داخلی استفاده خواهد شد.

معین وزارت مالیه نیز از رسیدگی به مشکلات گمرکی صنعت کاران سخن گفت و بر کنترول گمرکات برای ورود کارای مشابه به تولیدات داخلی تاکید کرد.

برخی فابریکه داران در شهرک صنعتی هرات از تامین امنیت، محو فساد و سایر سهولت های بوجود آمده از سوی امارت اسلامی طالبان قدردانی نمودند.

در حال حاضر در شهرک صنعتی هرات به شمول قالین، مواد خوراکی، نوشیدنی‌های غیرالکولی، دارو و ده‌ها نوع‌ محصول دیگر تولید می‌ گردد.

روز گذشته گزارش هایی منتشر گردیده بود که گویا دست کم یک صد فابریکه در این شهرک صنعتی پس از روی کار آمدن طالبان بنا به دلایل مختلف اقتصادی تعطیل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.