اجتماعی

هیئت شورای علمای شیعه افغانستان با شورای رهبری تحریک طالبان دیدار نمود

هیئت شورای علمای شیعه افغانستان تحت ریاست استاد محمد اکبری معاون دوم شورای اجرائیه این شورا عصر روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۶/۳ با هیئتی از شورای رهبری طالبان تحت ریاست شیخ شهاب‌الدین دلاور رئیس کمیته سیاسی تحریک طالبان ملاقات و در رابطه به اوضاع جاری کشور گفتگو و تبادل نظر نمودند.

استاد اکبری در این ملاقات بر اهمیت امنیت و عدالت اجتماعی در قوام ودوام هرنوع حکومت تأکید کرده، افزودند:«حکومت همه‌شمول که آیینه تمام‌نمای همه اقوام ساکن کشور و متشکل از همه جهت‌ها باشد، باید هرچه زودتر تشکیل گردد.»

هیئت شورای علما تأکید نمود اعتمادسازی و آرامش روحی مردم بسیار مهم است؛ بنابر این اعتماد سازی باید عملی گردد و از تلاشی خانه‌ها جلوگیری و با متخلفین و سوءاستفاده‌کنندگان برخورد صورت گیرد. شیخ شهاب‌الدین دلاور با اظهار خرسندی از ملاقات با هیئت شورای علما اظهار داشت اولین ملاقات ما به حیث یک هیئت با شما است و برای ما اولویت داشت که اول باید با علمای کرام اهل تشیع دیدار داشته باشیم.

رئیس کمیته سیاسی تحریک طالبان تأکید کرد:« وحدت بین همه مردم کشور و اخوت و برادری بین شیعه و سنی از اهمیت زیادی برخوردار است. تجربه چهل ساله ثابت ساخت است که هیچ گروهی به تنهایی نمی‌تواند بر افغانستان حکومت کند، لذا نباید عده‌ای نادیده گرفته شوند، بلکه باید همه‌ی مردم و همه‌ی مجموعه‌ها در نظر گرفته شوند. بر همین اساس تصمیم ما جدی است که با شما مشترک کار کنیم.»

شیخ دلاور تأکید کرد:« ما برای تشکیل حکومت همه‌شمول مشغول کار هستیم؛ اما نیاز به زمان است چون بر خلاف توافقات، ما در برابر اتفاقات غیرمنتظره قرار گرفتیم و زمان بیشتری ضرورت داریم تا حکومت همه‌شمول ایجاد گردد.»

وی افزود:« برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ها، فیصله کردیم که هیچ کسی اجازه ندارد به هیج عنوان به خانه‌های اشخاص مراجعه کند و سبب اذیت و آزار مردم شود. »

شیخ دلاور در ادامه گفت باید باهم کوشش کنیم تا مردم آرامش روحی و روانی داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا