سیاست

هیأت حل جنجال‌های ولسی جرگه: نتایج‌ را فردا در تالار عمومی ابلاغ می‌کنیم

این هیأت پانزده نفری در ارتباط با حل جنجال‌های به‌میان آمده در مورد کرسی ریاست ولسی جرگه پس از آن تشکیل شد که وکلای معترض اجازه ندادند تا میر رحمان رحمانی روز یکشنبه بر چوکی ریاست این جرگه بنشیند.

روز گذشته در انتخاباتی که برای تعیین رئیس پارلمان برگزار شد میر رحمان رحمانی ۱۲۳ رای و کمال ناصر اصولی ۵۵ رای را از آن خود کردند.

رئیس موقت جرگه آقای رحمانی را برنده اعلام کرد اما کمال ناصر اصولی و برخی از وکلای دیگردست به اعتراض زدند.

آنان می‌گویند که ۱۲۳ رای از مجموع ۲۴۷ رای حد نصاب پنجاه به اضافه یک را تکمیل نمی‌کند و انتخابات باید با شرکت کاندیدان دیگر تکرار شود.

پس از این مشکلات هیأت پانزده نفری متشکل از ۵ نفر از سوی میر رحمانی، پنج تن از سوی کمال ناصر اصولی و پنج تن به عنوان عضو ناضر به این مشکل رسیدگی کنند.

عرفان الله عرفان وکیل ناظراین هیأت در مورد بحث‌های صورت گرفته گفت:«بعد از بحث‌های طولانی فیصله به این شد که هر دو تیم از ما وقت خواستند که تا شام امروز جنبه‌های حقوقی و قانونی و تخنیکی موضوع را در نظر گرفته به دریافت یک راه حل برسند و در تالار عمومی مجلس اعلام کنند.»

شماری از وکلا در مورد جنجال‌های نشست رو یکشنبه به رسانه‌ها گفتند که در جریان روز میان وکلا برخورد‌های لفظی و فیزیکی هم صورت گرفت.

غلام فاروق مجروح یکی از وکلا در مورد گفت:«بدبختانه که چوکی ولسی جرگه گروگان گرفته شده‌است، وضعیت در تالار نظامی است اجازه نمی‌دهند که نشست آغاز گردد.»

این که هیئت به نفع چه کسی فیصله خواهد کرد در نشست روز دوشنبه مشخص خواهد شد.

این بار نخست نیست که روی تعیین رئیس ولسی جرگه جنجال‌ها بالا میگیرد در دور شانزدهم همین جرگه نیز روی تعیین رئیس مشکلاتی وجود داشت و پس از یک ماه براساس یک مصلحت عبدالروف ابراهیمی به عنوان رئیس ولسی جرگه تعیین گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا