• انتشار: 14 ژوئن 2020
  • ساعت: 09:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44870
پرینت

هیأت بلندپایه شورای امنیت ملی افغانستان به ایران می رود

با تایید رئیس جمهور غنی قرار است یک هیأت عالی رتبه شورای امنیت ملی برای بررسی حوادث اتفاق افتاده در ایران برای مهاجرین افغانستانی به تهران سفر کند.

نشست شورای امنیت ملی که به ریاست محمد اشرف غنی برگزار شد، پس از بررسی پیشنهاد وزارت خارجه مبنی بر اعزام هیئتی بلندپایه به ایران برای بررسی حوادث اخیر بر مهاجران، آن را منظور نمود.
در این جلسه ابتدا سرپرست وزارت امور خارجه و وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، گزارش شان را در خصوص رویداد اخیر در مورد مهاجرین افغان در ایران، ارائه کردند و پس از آن روی ابعاد حقوقی، سیاسی و اجتماعی حادثۀ متذکره بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
جلسه شورای امنیت ملی، پیشنهاد وزارت امور خارجه را به خاطر اعزام هیئتی در سطح بلند به ایران منظور کرد و تاکید نمود که هیات مذکور توجه بیشتر خود را به موضوعات سرحدی با درنظرداشت تمامی موافقتنامه‌ها و میکانیزم‌های سرحدی بین دو کشور و آغاز توزیع تذکرۀ الکترونیکی به مهاجرین و تثبیت هویت شان، معطوف نماید.
به همین ترتیب، به دفتر شورای امنیت ملی به خاطر تنظیم بیشتر امور سرحدات کشور هدایات لازم صادر گردید و به وزارت امور خارجه هدایت داده شد تا از طریق سفارت افغانستان در ایران و سایر بخش‌های ذیربط در آن وزارت، در رابطه به آگاهی دهی در مورد مهاجرین افغان و سایر موضوعات با سازمان بین المللی مهاجرت و کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، کار خویش را آغاز نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.