• انتشار: 27 ژانویه 2020
  • ساعت: 16:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41182
پرینت

هواپیمای مسافربری آریانا با ۸۳ سرنشین در غزنی سقوط کرد

رسانه های افغانستان گزارش داده اند هواپیمای مسافربری شرکت آریانا که از هرات به کابل در حال پرواز بود، امروز در ولایت غزنی سقوط کرد.

عزیزالله عظیمی، سخنگوی والی غزنی از سقوط هواپیمای مسافربری آریانا در این ولایت خبر می‌دهد.

این رویداد در ولسوالی ده‌یک غزنی رخ داده است.

به گفتۀ سخنگوی والی غزنی، تاکنون شمار تلفات این حادثه مشخص نیست.

شرکت آریانا اما به طور قطعی تایید نمی‌کند که هواپیما متعلق به این شرکت باشد.

مسئولین شرکت آریانا گفتند یک بال هواپیما را آریانا «چارتر» گرفته و تمام خدمه آن خارجی هستند و فقط یک بال هواپیمای آریانا قصد سفر به دهلی را داشت که فعلا در «رادار» دیده نمی‌شود. باقی هواپیما‌های آریانا در زمین هستند.

به گفتهٔ منبع، هواپیمای که قصد سفر به دهلی را داشت از مسیر غزنی پرواز نداشت.

این در حالی ست که رسانه های افغانستان گزارش داده اند هواپیمای مسافربری شرکت آریانا که از هرات به کابل در حال پرواز بود، امروز در ولایت غزنی سقوط کرد.

آمریت اطلاعات و ارتباط عامه اداره هوانوردى ملکى می گوید امروز، خبری در رابطه با سقوط یک فروند طیاره شرکت هوایی آریانا در رسانه‌های اجتماعی نشر گردید و‌موجب نگرانی تمام مردم کشور شد. تا این لحظه بر اساس معلومات کنترل تاور و ریاست تنظیم ترافیک هوایی کشور هیچ موردی از سانحه هوایی ملکی تایید نگردیده و تمام طیارات شرکت هوایی آریانا در تماس با مرکز از سلامت خود خبر داده اند.

تنها موردی که امروز ثبت گردیده نشست اضطراری یک فروند طیاره نظامی در میدان هوایی شرنه می باشد، که در جریان نشست هیچ گونه آسیبی به کسی نرسیده است.

اداره هوانوردی موضوع سانحه هوایی در ولایت غزنی را جدا تعقیب می نماید و به محض دریافت معلومات با مردم و رسانه‌ها شریک ساخته خواهد ساخت.

این اداره تاکید می کند تا دریافت معلومات دقیق، از رسانه های محترم خواسته می شود از نشر اخبار تایید نشده خود داری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.