• انتشار: 28 آگوست 2016
  • ساعت: 18:47
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12723
پرینت
وزیر امور زنان:

هنوز نقش زنان در جامعه کم رنگ است

دلبر نظری، وزیر امور زنان می گوید که در وضعیت زنان در چند سال گذشته تغییراتی به میان آمده اما نقش زنان متناسب با حضور زنان در جامعه نیست.

 

خانم نظری افزود که چالش های متعدد از جمله عدم آگاهی مردم از حقوق زنان٬ نبود امنیت٬ استعمال رای نیابتی مردان بجای زنان مشکلاتی است که درچند سال گذشته زنان در کشور با آن مواجه بوده است.

وزیرامور زنان از سهمیه ۲۵درصد زنان درانتخابات شوراهای ولسوالی استقبال کرد و گفت که زنان در انتخابات های گذشته مشارکت شان را تجربه کرده است.

خانم نظری باانتقاد از برخی احزاب ونهاد های سیاسی در کشور گفت که این سازمان ها برای رشد زنان برنامه های روشن و واضح ندارد.

گرچه وی از نهادی نام نبرد اما گفت: از این نهاد ها واحزاب سیاسی میخواهم که در اساس نامه های شان در مورد زنان تعدیلات لازم را بیاورد.

وزارت امور زنان ورکشاب سه روزه ای را تحت عنوان «مشارکت سیاسی زنان » در کابل راه اندازی کرده است که درجریان این سه روز عوامل و چالش های فرا راه زنان در مشارکت سیاسی کشور را به بررسی گرفته و قرار است اشتراک کنندگان این برنامه راه های حل و نظریات شان را دراین خصوص ارایه کنند.

درهمین حال٬ صدیقه بلخی٬ عضوشورای عالی صلح میگوید که مشارکت زنان در عرصه های مختلف در کشور چشمگیر بوده است.

وی گفت که اگر در نقاط مختلف کشور به زنان توجه نشود صلح تامین نخواهد شد.

این اظهارات درحالی مطرح می شود که شماری از فعالان حقوق زن ازحضور کم رنگ زنان در دورن حکومت بخصوص در مورد مشارکت سیاسی همواره انتقاد کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.