• انتشار: ۹ حوت ۱۳۹۹
  • ساعت: ۲۰:۰۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 54773
پرینت
دبیر شورای امنیت ملی روسیه با اتمر دیدار کرد

هنوز زود است نام رهبران طالبان از لیست سیاه خارج شود

نیکولای پاتروشیوف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه می‌گوید خارج ساختن نام رهبران طالبان از فهرست سیاه سازمان ملل متحد به دلیل عدم پیشرفت در روند صلح افغانستان پیش از وقت است.

وزارت امور خارجۀ کشور امروز (شنبه، نهم حوت) با نشر خبرنامه‌یی اعلام کرد آقای پاتروشیوف این مطلب را در دیدار با محمد حنیف اتمر، وزیر این وزارت مطرح کرده است. آقای پاتروشیوف افزود تاکنون نتایج ملموسی در روند صلح افغانستان به میان نیامده و انتظار می‌رود که گفت‌وگوهای جدی صلح برای پایان جنگ در این کشور آغاز شود.

آقای پاتروشیوف بازگشت نظام امارت طالبانی را در افغانستان برای مسکو قابل پذیرش نمی‌داند. در خبرنامۀ وزارت امور خارجه اما اشاره نشده است که نظام سیاسی مورد قبول روسیه در افغانستان که در نتیجۀ توافق صلح به میان خواهد آمد، چه است.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه خاطرنشان می‌سازد هنوز زود است که در مورد بیرون شدن نام رهبران طالبان از فهرست سیاه سازمان ملل متحد تصمیم گرفته شود. به گفتۀ او، این امر باید به یک مرحلۀ دیگری پس از بروز پیشرفت‌ها در روند صلح افغانستان واگذار شود.

این در حالی است که گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان که حدود یک ماه متوقف بود، به تازه‌گی از سر گرفته شده است. حکومت افغانستان می‌گوید که همین اکنون فرصت مناسبی برای آغاز گفت‌وگوهای جدی صلح فراهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.