• انتشار: 23 دسامبر 2018
  • ساعت: 14:49
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31113
پرینت
جنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای حمایت قاطع

هنوز دستوری برای کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان دریافت نکردم

جنرال اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان گفته است که حتی در صورت کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان بازهم می توانیم از نیروهای امنیتی افغانستان حمایت کنیم.

به گزارش رها، جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع می‍‌گوید که هنوز دستوری برای کاهش حضور نیروهای امریکایی درافغانستان دریافت نکرده است و حتی اگر شمار نیروهای امریکایی در افغانستان کاهش یابد، باز هم این نیروها خواهند توانست که از نظامیان افغان حمایت کنند.

او در سفر به ننگرهار و دیدار با والی و مقام‌های نظامی در این ولایت می‌گوید که تاکنون دستور کاهش نیروهای امریکایی را دریافت نکرده است.

جنرال اسکات میلر، تأکید کرد که خشونت‌ها در افغانستان باید پایان یابند، زیرا بهای آن را مردم افغانستان می‌پردازند: «نخست می‌خواهم به شما اطمینان دهم که من دستوری دریافت نکرده ام؛ هیچ چیزی تغییر نکرده است. امروز مانند دیروز است و فردا هم همین گونه خواهد بود. اما اگر دستوری بگیرم، مهم است بدانید که ما هنوز هم با نیروهای امنیتی افغانستان هستیم. حتی اگر مجبور باشیم که نیروهای مان را کاهش دهیم باز هم درست خواهد بود. ما کارهایی را که شما می خواهید انجام داده خواهیم توانست.»

این اظهارات جنرال میلر در حالی بیان می‌شوند که دو روز پیش، رسانه‌های امریکایی گزارش دادند که دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا تصمیم دارد تا هفت‌هزار سربازامریکایی را از افغانستان بیرون کند.

ایالات متحده، هم اکنون در حدود چهارده هزار سرباز در افغانستان دارد که سرگرم آموزش، مشورده‌دهی و کمک به نیروهای افغان اند.

ویس احمد برمک وزیر پیشین داخله نیز مسأله کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان را غیر واقعی و شایعه رسانه ها خوانده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.