• انتشار: 25 ژانویه 2020
  • ساعت: 12:40
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41101
پرینت

هند پیشنهاد امریکا در میانجیگری در مساله کشمیر را رد کرد

نارندرا مودی، نخست وزیر هند در کنفرانس خبری با ترامپ نیز گفته بود مساله کشمیر یک موضوع دو جانبه است و هند میانجی‌گری یک کشور ثالث را در این موضوع نمی پذیرد.

هند پیشنهاد رئیس جمهور امریکا در مورد میانجیگری در مساله کشمیر را رد کرد.

هند با تاکید دوباره بر موضع خود در قبال کشمیر میانجیگری دونالد ترامپ را نپذیرفت.

به گزارش روزنامه ایندیا تودی، وزارت امور خارجه هند بار دیگر بر موضع رسمی کشورش در خصوص کشمیر تأکید کرد و گفت: «کشمیر یک مساله دو جانبه است و به صورت دو جانبه حل خواهد شد.»

این وزارتخانه افزود: «موضع دولت هند کاملا محکم و راسخ است: مذاکره و اقدامات تروریستی نمی‌توانند به صورت همزمان ادامه یابند و پاکستان برای هرگونه مذاکره  ابتدا باید حمایت از گروه های تروریستی را کنار بگذارد.»  

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا روز سه‌شنبه در آستانه دیدار با عمران خان، نخست وزیر پاکستان بار دیگر پیشنهاد میانجی‌گری‌اش را در جمع خبرنگاران مطرح کرد.

وی گفته بود: «ما درباره مساله کشمیر مذاکره خواهیم کرد. ما می‌توانیم در خصوص این مساله میانجی‌گری کنیم. ما با پاکستان در خصوص برخی مرزها همکاری داریم و درباره کشمیر در رابطه با آنچه میان پاکستان و هند رخ می‌دهد، گفت‌وگو کرده‌ایم. اگر ما بتوانیم کمک کنیم قطعا این کار را انجام خواهیم داد. ما این مساله را با دقت دنبال می‌کنیم.»

ترامپ سال گذشته نیز پیشنهادات مشابهی مطرح کرده بود. هند اما هر دفعه پیشنهاد میانجی‌گری را رد کرده است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند در کنفرانس خبری با ترامپ نیز گفته بود مساله کشمیر یک موضوع دو جانبه است و هند میانجی‌گری یک کشور ثالث را در این موضوع نمی پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.