سیاست

هند و روسیه برای ثبات افغانستان همکاری های بیشتری می کنند

نارندرا مودی نخست وزیر هند با ولادیمیر پوتین روز گذشته در حاشیه نشست بریکس در چین با یکدیگر دیدار کردند و دو رهبر توافق کردند تا همکاری های شان را برای ثبات در افغانستان بیشتر سازند.

وزارت خارجه هند با نشر خبرنامه ای نوشته است که دو رهبر در این دیدار در خصوص وضعیت امنیتی افغانستان و موضوعات دیگر منطقه ای با یکدیگر گفتگو کردند.

در این دیدار مودی در خصوص پروژه های انکشاف کشورش در افغانستان صحبت کرد و پوتین درباره وضعیت امنیتی-سیاسی افغانستان و افزایش حملات تروریستی در کشور سخن گفت.

طرفین در این دیدار همچنین در خصوص راه های ممکن برای گسترش تجارت و سرمایه گذاری دو جانبه، انرژی به شمول گاز و نفت و توریسم با یکدیگر گفتگو کردند.

لازم به ذکر است که بریکس نام گروهی به رهبری قدرت‌های اقتصادی نوظهور است که از به هم پیوستن حروف اول نام انگلیسی کشورهای عضو برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی تشکیل شده‌است.

هرچند اعضای گروه بریکس همگی به غیر از روسیه در ردهٔ کشورهای در حال توسعه یا اقتصادهای در حال ظهور هستند اما عموماً به واسطهٔ اقتصادهایی با رشد پرشتاب و فراگیر و نفوذ تأثیرگذار بر امور جهانی و منطقه ‌ای از دیگر کشورها متمایز می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا