• انتشار: 18 نوامبر 2016
  • ساعت: 00:11
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15401
پرینت

هند و افغانستان اشتراکات فرهنگی هزارساله با یکدیگر دارند

وزارت خارجه هند گفته است که هند و افغانستان با یکدیگر اشتراکات فرهنگی، اجتماعی و روابط تحصیلی هزاران ساله با یکدیگر دارند.

«وی کی سینگ» مشاور وزیر امور خارجه هند در جریان دهمین سالگرد اعطای بورسیه های تحصیلی به دانشجویان افغانستان از سوی شورای روابط فرهنگی هندوستان گفت “هند و افغانستان با یکدیگر اشتراکات فرهنگی، اجتماعی و روابط تحصیلی هزاران ساله دارند.”

آقای سینگ همچنین در این خصوص گفت که در واقع بازسازی روابط با دیگر کشورها مستلزم افزایش تبادلات تحصیلی می باشد.

وی تاکید کرد که از حضور در حال افزایش دانشجویان افغانستان به ویژه دانشجویان بانو در هند ابراز خرسندی می کند و امیدوار است این افزایش بتواند موقعیت زنان را در افغانستان بهبود بخشد.

لازم به ذکر است که برنامه ویژه اعطای بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان افغانستان در سال ۲۰۰۵ میان افغانستان و هند آغاز شد.

این برنامه هم اکنون تلاش دارد تا چشم انداز ۵ ساله خود را بررسی کند که در آن تمرکز ویژه ای برای جذب دانشجویان دختر افغانستان وجود دارد.

در همین حال شیدا محمد ابدالی سفیر کشورمان در دهلی نو گفت “روابط مان در بخش دانشجویی، معلم و تبادلات فرهنگی با هند در سال های اخیر افزایش یافته و توقع می رود که بیش تر از این نیز افزایش یابد. ما تاکنون حمایت های بسیاری از سوی هند دریافت کرده ایم و در صدد افزایش همکاری ها میان دو کشور نیز می باشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.