• انتشار: 26 آوریل 2021
  • ساعت: 17:14
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 57373
پرینت

هند: زنان زندانی آزاد شده در افغانستان همسران اعضای داعش اند

دفتر اطلاعاتی هند(IB) در حال جمع آوری جزئیات ۲۵ زنی است که در تاریخ ۱۱ دسامبر بر اساس فرمان ریاست جمهوری افغانستان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی رفع خشونت علیه زنان آزاد شدند.

آژانس های اطلاعاتی هند درباره آزادی ۲۵ زندانی زن که چندی پیش با فرمان رییس جمهور غنی از زندان آزاد شده اند ابراز نگرانی کرده اند.

آژانس‌های اطلاعاتی در هند تحقیقاتی را برای بررسی جزئیات رهایی گروهی از زنان که شش روز پیش توسط دولت افغانستان از زندان کابل آزاد شدند، شروع کرده‌اند. این آژانس‌ها گمان می‌کنند که این گروه شامل زنانی از منطقه کرالا اند که در سال ۲۰۱۶ به همراه همسران‌شان به سوریه رفتند تا به گروه داعش بپیوندند.

به گزارش اندیان اکسپرس، دفتر اطلاعاتی هند(IB) در حال جمع آوری جزئیات ۲۵ زنی است که در تاریخ ۱۱ دسامبر بر اساس فرمان ریاست جمهوری افغانستان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی رفع خشونت علیه زنان آزاد شدند.

یکی از افسران اطلاعاتی هند در این مورد گفته است: “شامل بودن تعدادی از زنان کرالا در میان زنان آزاد شده در افغانستان برای ما مشکوک است. طبق اطلاعات ما، زن‌های زندانی قبلا در این زندان وجود نداشتند. ما در حال جمع آوری جزئیات از کلیه منابع موجود هستیم. مطبوعات افغانستان قبلا از آزادی زندانیان خبر داده است. دولت هنوز تصمیم نهایی در مورد بازگشت هندی‌ها، در صورت موجود بودن، به این کشور را اتخاذ نکرده است. برای برگرداندن آن‌ها به عنوان بخشی از یک سازمان تروریستی با ضبط جهانی، باید یک روند دقیق انجام شود.”

بر اساس این گزارش، آژانس‌های اطلاعاتی هند توانسته‌اند جزئیات کمی راجع به سه زن کرالایی که در این گروه تسلیم شده‌اند، مشخص کنند.

یکی از افسران دیگر هندی نیز گفته است: “در حال حاضر هیچ جزئیات مشخصی از مقامات افغانستان در مورد زنانی که مظنون به باشندگان کرالا هستند، با سازمان‌های اطلاعاتی موجود نیست.”

تاکنون آژانس تحقیقات ملی هند(NIA) موفق شده کشته شدن محمد مرشد، حفیظ الدین، شیها، اجمل، بومیان پادانا، محمد مروان و محمد منشاد، از مناطق تریککارپور و پالاککاد بومیان باستین و شیبی را تأیید کند. این افراد بخشی از گروه ۲۳ نفری بودند که در جون سال ۲۰۱۶ برای پیوستن به داعش، هند را ترک کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.