• انتشار: 12 آوریل 2021
  • ساعت: 10:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 56668
پرینت
اتمر با سفیر هند در کابل دیدار نمود

هند در ایجاد اجماع منطقه ای در مورد صلح افغانستان نقش سازنده ای دارد

در دیدار روز گذشته اتمر با سفیر هند در کابل نشست صلح استانبول و تقویت اجماع منطقه‌یی و جهانی پیرامون صلح افغانستان در این دیدار مورد بحث قرار گرفت.

وزارت امور خارجه اعلام کرد محمد حنیف اتمر، وزیر خارجۀ افغانستان با رویندرا تندن، سفیر هند در کابل دیدار کرده است.

وزارت امور خارجه امروز (دوشنبه، ۲۳ حمل) با نشر خبرنامه‌یی نوشت این دیدار عصر دیروز در مقر این وزارت صورت گرفته است. نشست صلح استانبول و تقویت اجماع منطقه‌یی و جهانی پیرامون صلح افغانستان در این دیدار مورد بحث قرار گرفته است.

به نقل از این خبرنامه، آقای اتمر اظهار داشت دولت هند در تقویت اجماع منطقه‌یی و جهانی پیرامون صلح افغانستان تاکنون نقش سازنده‌یی داشته است. به بیان او، دولت افغانستان توقع دارد که نقش سازندۀ هند در روند صلح کشور همچنان ادامه یابد.

در همین حال، سفیر هند نیز خاطرنشان ساخت دهلی‌نو به همکاری همه‌جانبۀ خود با دولت افغانستان برای موفقیت روند صلح در این کشور ادامه می‌دهد.

این در حالی است که تا کمتر از یک هفتۀ دیگری یک نشست بزرگ بین‌المللی در پیوند به صلح افغانستان در شهر استانبول، پایتخت کشور ترکیه برگزار می‌شود. رهبران ارشد دولت افغانستان و گروه طالبان در این نشست دعوت شده‌اند و قرار است سنگ‌بنای ساختار مشارکتی صلح در این نشست گذاشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.