سیاست

هند خطاب به پاکستان: برای حمایت از افغانستان پیش شرط تعیین نکن!

مقام های هندی پیش تر اعلام کرده بودند که در راستای حمایت های بشردوستانه برای افغانستان تصمیم به اهدای ۵۰ هزار تن گندم را دارند که این مقدار گندم به صورت زمینی باید از طریق خاک پاکستان وارد افغانستان گردد.

اما پاکستان تاکنون به لاری های هندی اجازه عبور برای انتقال این میزان گندم به افغانستان را نداده است؛ گرچه عمران خان نخست وزیر پاکستان چند روز پیش اعلام کرد که با انتقال این گندم ها موافقت کرده و روی نحوه انتقال آنها با جانب هندی صحبت خواهد شد.

در همین حال، دهلی نو روز جمعه (۵ قوس) ضمن اعلام این که در حال نهایی ساختن نحوه انتقال این گندم ها با جانب پاکستانی است، به مقام ها در اسلام آباد گفته که در خصوص حمایت از افغانستان هیچ پیش شرطی تعیین نکنند.  

همچنین پیش از اعلام این موضوع از سوی دهلی نو، «سوبرامانیام جایشنکار» وزیر خارجه هند در نشستی سه جانبه با همتایان روس و چینی خود در روز جمعه (۵ قوس) گفت که کمک ها به افغانستان باید بدون هیچ سکتگی و آمیخته به سیاست صورت بگیرد.    

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. از هند بسیار تشکر که سالها است‌ به‌ افغانستان از هرطریق که‌ باشه کمک‌ می‌کنه وکرده است‌ دوستی با مردم‌ افغانستان این هست نه‌ دوستی پاکستان تشکر هنددوستان عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا