سیاست

هند از سرگیری ماموریت خود در افغانستان را بررسی می کند

با بازگشایی سفارت خانه های برخی کشورها در کابل، دهلی نو نیز از سرگیری ماموریت خود در افغانستان را بررسی می کند.

تاکنون کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، روسیه، چین، ایران، پاکستان، قطر، ترکیه، ازبکستان فعالیت دیپلماتیک خود در افغانستان را آغاز کرده اند.

جاپان و اتحادیه اروپا نیز از احتمال بازگشت به افغانستان سخن گفته اند.

یک مقام ارشد هندی به «دی هندو» گفت بازگشایی سفارت هند در افغانستان هیچ ارتباطی با به رسمیت شناخت امارت اسلامی ندارد و صرفا به این معنی ست که برای سروکار داشتن با رژیم تازه و مردم افغانستان نیروهایی در میدان داشته باشید.

این مقام هندی تاکید کرد دولت نارندا مودی هنوز با لزوم از سرگیری ماموریت هند در افغانستان موافقت نکرده اما گفت و گوها در مورد استراتژی هند در افغانستان ادامه دارد.

در حال حاضر سفارت هند در کابل که پس از تسلط دوباره طالبان طی دو روز تخلیه شد، بسته است و توسط نیروهای امارت اسلامی محافظت می شود.

در حالیکه درخواست ها از داخل کشور برای بازگشایی سفارت هند در افغانستان روبه افزایش است، تحقق این امر به دیگر کشورهای همکار و دوست هند نسبت به افغانستان بستگی دارد.  

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. از دولت خیلی هند میخواهم که هر چه زودتر سفارت خود را در افغانستان باز نماید بخاطریکه یکتعداد مردم خیلی مشکلات مریضی دارند و یکتعداد آنها محصلین استن که برایشان نا حالا اجازه داده نشد.

  2. ازحکومت نرا مودی خواهش میکنیم ک بخاطر کمک بشردوستانه سفارت وکنسلگیری را بخاطرمریضان بازگوشای کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا