• انتشار: 10 سپتامبر 2018
  • ساعت: 09:43
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29132
پرینت

همکاری چین و پاکستان برای تقویت روند صلح در افغانستان

وانگ یی، وزیر خارجه چین در سفر سه روزه اش به اسلام آباد با شاه محمود قریشی و زیر خارجه و عمران خان، صدر اعظم جدید پاکستان ملاقات کرد.

وزیر خارجه چین که به پاکستان سفرکرده است پس از دیدار با شاه محمود قریشی، وزیر خارجه این کشور گفت چین به حمایت از پاکستان در تلاش آن کشور در جنگ علیه دهشت افگنی ادامه خواهد داد.
وانگ یی گفت” ما به تقویت همکاری در امور بین المللی و منطقه یی توافق کردیم و دو جانب برای تقویت روند صلح و یافتن راه حل سیاسی در افغانستان با همدیگر کار خواهند کرد.
این در حالی است که روز جمعه جیم متیس وزیر دفاع امریکا در سفرش به کابل گفت توقع ایالات متحده از پاکستان این است که بخشی از کشورهایی باشد که در کشور خود جایی برای دهشت افگنی فراهم نمی کند.
شاه محمود قریشی در کنفرانس خبری با همتای چینی خود گفت: پاکستان نیز خواهان کار با چین برای تقویت مبارزه با دهشت افگنی و دفاعی است و مایل به همکاری در موضوعات دو جانبه و استراتیژیک در سطوح عالی می باشد.
پاکستان و چین همچنین به تقویت همکاری دفاعی و امنیتی، افزایش تبادلات تجربه حکومتداری، توسعه تبادلات فرهنگی، تحکیم همکاری در امور منطقه یی و بین المللی و تشکیل جامعه نزدیک تر چین و پاکستان با آینده مشترک به توافق رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.