• انتشار: ۱۷ سرطان ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۷:۰۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45572
پرینت
نشست سه‌جانبه افغانستان، چین و پاکستان برگزار شد

همکاری های سه جانبه و دوجانبه و صلح افغانستان مورد بررسی قرار گرفت

در نشست ویدئویی امروز چین و پاکستان از اقدامات دولت افغانستان برای رهایی زندانیان طالبان به منظور شروع مذاکرات بین‌الافغانی استقبال کرده از طالبان خواستند تا با کاهش خشونت‌ها زمینه‌ی آغاز مذاکرات بین‌الافغانی را فراهم سازند.

نشست سه‌جانبه افغانستان، چین و پاکستان با محوریت توسعه همکاری‌های سه‌جانبه برگزار شد.

این نشست امروز (سه‌شنبه ۱۷ سرطان) به صورت کنفرانس ویدیویی، در سطح معینان وزارت‌های خارجه هر سه کشور به میزبانی افغانستان برگزار شد.

گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه در یک کنفراس خبری گفت محور گفت‌وگوهای این نشست توسعه همکاری‌های سه‌جانبه و دوجانبه و مسایل مربوط به صلح افغانستان بوده است.

به گفته‌ی آقای هیواد، چین و پاکستان از اقدامات دولت افغانستان برای رهایی زندانیان طالبان به منظور شروع مذاکرات بین‌الافغانی استقبال کرده و از طالبان خواستند تا به خشونت‌ها کاهش داده و زمینه‌ی آغاز مذاکرات بین‌الافغانی را فراهم سازند.

این نشست در حالی برگزار شده است که روز گذشته (دوشنبه ۱۶ سرطان) دولت افغانستان میزبان یک نشست منطقه‌ای در پیوند به روند صلح، با اشتراک نماینده‌گان ۲۰ کشور و سازمان‌های بین‌المللی بود.

در همین حال، براساس اعلام وزارت امور خارجه قرار است نشست سومی، میان کشورهای فرامنطقه به‌منظور ایجاد اجماع بین‌المللی پیرامون مذاکرات بین‌الافغانی و روند صلح افغانستان در روز (پنج‌شنبه ۱۹ سرطان) برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.