• انتشار: ۱۸ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۳۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 65154
پرینت
دیدار وزیر امور خارجه طالبان با وزیر خارجه قطر

همکاری های دو جانبه و روابط افغانستان و قطر بررسی شد

امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت امور خارجه «امارت اسلامی» طالبان ابراز امیدواری کرد افغانستان در آینده روابط بهتری با قطر داشته‌باشد.

هیأت بلندپایه طالبان که به دوحه سفر و با محمد بن عبدالرحمان بن جاسم آل ثانی؛ معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و درباره روابط دوجانبه گفتگو کرد.

داکتر نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه گفت در این دیدار که روز شنبه انجام شد همکاری‌های دوجانبه و روابط دو کشور مورد بحث قرار گرفت.

در این دیدار، وزیر امور خارجه قطر علاوه بر روابط دوستانه، بر اجرای پروژه‌های اقتصادی و ادامه همکاری با افغانستان تاکید کرد.

امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت امور خارجه «امارت اسلامی» نیز ضمن قدردانی از همکاری قطر، ابراز امیدواری کرد افغانستان در آینده روابط بهتری با این کشور داشته‌باشد.

امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت امور خارجه، ملا خیرالله خیرخواه؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، ملا عبدالحق وثیق؛ رییس استخبارات، مولوی نور جلال؛ معاون وزیر داخله، شیخ شهاب‌الدین دلاور و شماری دیگر از سران دولت طالبان، در ترکیب این هیأت هستند و روز جمعه عازم قطر شدند.

این هیأت روز شنبه همچنین با نمایندگان ایالات متحده دیدار و درباره برخی مسایل گفتگو کرد. آزادسازی دارایی‌های افغانستان و ایجاد «صفحه جدید» در روابط دو کشور از محورهای بحث دوطرف بوده‌است.

مقامات امریکایی به رویترز گفته‌اند ایالات متحده از طرف افغان می‌خواهد به شهروندان امریکایی و دیگر شهروندان اجازه دهد تا افغانستان را ترک کرده و یک شهروند امریکایی را که در اسارت دولت طالبان است، آزاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.