سیاستِتیتر یک

همکاری های اقتصادی محور اصلی صحبت های هیات پاکستانی و رئیس دولت طالبان بود

دفتر مطبوعاتی رئیس الوزرای طالبان اعلام کرد که ملا محمد حسن آخوند بعدازظهر امروز پنجشنبه با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان و هیات همراهش در ارگ دیدار کرد.

براساس بیانیه مطبوعاتی دفتر مذکور، در این دیدار، طرفین درباره افزایش همکاری های اقتصادی میان دو کشور، آغاز دوباره پروازهای ملکی میان کابل و اسلام آباد، فعالیت ۲۴ ساعته گمرک های اسپین بولدک، تورخم و غلام خان، کاهش تعرفه های گمرکی بر محصولات صادراتی افغانستان، فراهم ساختن تسهیلات به مسافرین افغان و تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام آن کشور در افغانستان گفتگو کردند.

رئیس دولت موقت طالبان همچنین از پاکستان خواست تا کار ساخت پروژه های کاسا یک هزار و خط ریل مزارشریف- پشاور تسریع گردد و در زمینه مشکلات ترانزیتی راه حلی پیشنهاد گردد.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان نیز در این نشست گفت که عمران خان نخست وزیر این کشور برای حل مشکلات متذکره مهلت مشخصی تعیین کرده تا دستگاه های مربوطه آنان را مطابق با توافقات دو جانبه باید حل و فصل کنند.

لازم به ذکر است که شاه محمود قریشی در راس یک هیات عالی رتبه از مقام های پاکستانی به شمول جنرال فیض حمید رئیس سازمان جاسوسی پاکستان برای اولین بار پس از سقوط دولت پیشین در افغانستان و روی کار آمدن طالبان در یک سفر یک روزه وارد کابل شد.

پاکستان یکی از کشورهایی بوده که پس از روی کار آمدن طالبان در سطح جهانی برای به رسمیت شناختن این گروه کمپاین کرده است.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا